توضیح وزیر نیرو در مورد اعتبارات سفر رهبری به کرمانشاه/ امسال 14 سد در کشور به بهره برداری می رسد

استان‌ها > کرمانشاه - وزیر نیرو روز دوشنبه در آیین افتتاح سد تنگ حمام قصرشیرین گفت: امسال 14 سد در کشور به مرحله بهره داری و آبگیری می رسد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایرنا، حمید چیت چیان با بیان اینكه این سدها پس از بهره برداری 55 هزار هكتار از زمین های كشاورزی را آبیاری می كنند، افزود: تعداد 10 سد كه امسال به بهره داری می رسد در مناطق مرزی كشور قرار دارند.

وی افزود: در سالی كه از سوی رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گرفته است، امیداریم همكاران ما در حوزه آب و برق منشا خدمات بزرگی باشند.

وزیر نیرو با تشكر از تلاشگران حوزه سد سازی عنوان كرد: وجب به وجب این منطقه مرزی به خون شهدایی كه مردانه ایستاده اند و از ایران اسلامی دفاع كردند گلگون شده است و امروز نیز فرزندان این شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس نیز در حوزه سد سازی افتخارآفرینی می كنند.

چیت چیان، با بیان اینكه این پروژه در این منطقه منجر به رونق اشتغال و تولید و توسعه، آرامش و امنیت می شود، گفت: امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری شاهد افتتاح پروژه مهم سد دایك و تنگ حمام در منطقه هستیم كه طرح اول با تنظیم 34 میلیون متر مكعب آب در سال، سه هزار و 600 هكتار از اراضی كشاورزی را آبیاری می كند و سد تنگه حمام نیز با ظرفیت تنظیم 67 میلیون متر مكعب در سال، یك هزار و 200 هكتار از زمین های مرغوب منطقه را تحت پوشش قرار می دهد.

به گفته وی، اكنون عملیات اجرایی شبكه های آبیاری این پروژه ها 73 درصد پیشرفت فیزیكی دارد.

وزیر نیرو درباره اعتبارات سفر رهبری به كرمانشاه نیز گفت: حدود 17 هزار میلیارد ریال از اعتباراتی كه با مجوز رهبری از صندوق توسعه ملی اختصاص یافته برای استان كرمانشاه هزینه شده است.

چیت چیان افزود: از این میزان سه هزار میلیارد ریال برای طرح های عمرانی استان، چهار هزار میلیارد ریال برای ساخت تونل نوسود و یك هزار میلیارد دیگر برای طرح عظیم گرمسیری هزینه شده كه با اتمام آن شاهد تحول عمیقی در اقتصاد منطقه خواهیم بود.

وی عنوان كرد: افتتاح این طرح فقط مربوط به حوزه آب نیست بلكه اشتغال، تولید، كشاورزی و صنایع تكمیلی نیز با اجرای آن رونق پیدا می كنند و منجر به گسترش شبكه راه ها نیز می شود.

وزیر نیرو طرح سامانه گرمسیری را نقطه اول كریستال توسعه خطاب كرد و گفت: توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شروع شكل گیری تحول بزرگتری در منطقه خواهد بود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توضیح وزیر نیرو در مورد اعتبارات سفر رهبری به کرمانشاه/ امسال 14 سد در کشور به بهره برداری می رسد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5897) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین