معاون اول رئیس جمهوری از سد داریان پاوه بازدید كرد

به گزارش خبرنگار ايرنا، جهانگيري در اين بازديد از نزديك در جريان نحوه ساخت و آبگيري سد داريان كه از سال گذشته آغاز شده قرار گرفت.
فرماندار پاوه به خبرنگار ايرنا گفت: سد داريان از نوع سنگ ريزه اي با هسته رسي است كه ارتفاع آن از پي 179 متر، ارتفاع از كف رودخانه 159 متر، تراز تاج سد 839 متر، طول تاج 368 متر، عرض تاج 15 متر، عرض در پي 870 متر و حجم بدنه 7/9 ميليون متر مكعب است.
پرويز ايده پور، به مشخصات مخزن سد نيز اشاره كرد و گفت: تراز طبيعي سد 828 متر، حجم كل مخزن 338 ميليون متر مكعب، حجم مفيد مخزن 323 ميليون متر مكعب، مساحت مخزن هفت كيلومتر مربع، طول درياچه 30 كيلومتر، ورودي متوسطه ساليانه آب به سد يك هزار 660 ميليون متر مكعب و ميزان آب تنظيم شده سالانه آن يك هزار و 378 ميليون متر مكعب است.
ايده پور، به اهداف اجراي اين طرح اشاره كرد و گفت: بهره برداري حداكثر از منابع آب رودخانه سيروان و سرشاخه هاي آن به منظور توسعه كشاورزي با تنظيم آب مورد نياز تونل انتقال آب نوسود، تأمين بخشي از قدرت مورد نياز شبكه با توليد 550 ميليون كيلووات ساعت انرژي برق آبي در سال است.
وي، اهداف جانبي طرح را ايجاد اشتغال از طريق جذب و بكارگيري حدود 2 هزار نفر از مردم منطقه در زمان اجرا و 2 هزار نفر خارج از منطقه، ايجاد يك منطقه سياحتي زمستاني و جذب گردشگر و پرورش ماهي عنوان كرد.
فرماندار پاوه، به نوع و ظرفيت نيروگاه سد اشاره كرد و گفت: نيروگاه از نوع رو زميني با ظرفيت 210 مگاوات است كه متوسط انرژي سالانه آن 550 گيگاوات ساعت است.
شهرستان پاوه با بيش از 60 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان كرمانشاه واقع شده است.
افتتاح 2 سد مخزني تنگ حمام (شهداي گمنام) در قصرشيرين و دايك در گيلانغرب از مهمترين برنامه هاي كاري سفر يك روزه معاون اول رئيس جمهور به استان كرمانشاه است.
وي سپس نسبت به افتتاح يك طرح توليدي نان صنعتي در كرمانشاه اقدام مي كند.
بازديد از راه آهن غرب مسير ملاير به كرمانشاه و كرمانشاه به قصرشيرين از ديگر برنامه هاي جهانگيري در استان كرمانشاه است.
معاون اول رئيس جمهوري همچنين نشست با مديران و فعالان اقتصادي استان و سپس نشست خبري با خبرنگاران كرمانشاه را در برنامه كاري خود دارد.
استان كرمانشاه با 2 ميليون نفر جمعيت و 24 هزار و 640 كيلومتر مربع مساحت، داراي 14 شهرستان، 31 شهر، 86 دهستان و 2 هزار و 793 روستاي داراي سكنه، در غرب كشور واقع شده است.
7448/8066

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون اول رئیس جمهوری از سد داریان پاوه بازدید كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5901) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا