جذب سرمايه گذاري داخلي وخارجي راهبرد اساسي در برنامه ششم دولت است

به گزارش ايرنا، محمدحسين فروزان مهردوشنبه در دومين همايش فرصت هاي سرمايه گذاري استان هرمزگان با تشريح سياست‌ها و استراتژي ها كلان كشور درزمينه سرمايه‌گذاري افزود: بر اساس همين سياست ها دولت نيز در برنامه هاي خود بر آن شد تا بتواند بر اساس سياست‌هاي نظام شرايط سرمايه ‌گذاري را در كشور و استان ها فراهم كند.
وي ادامه داد: مبلغ قابل تاملي در بعد تجهيز منابع براي اين امر توسط دولت ديده و قرار داده شده است ودر اين راه موضوع فايناس و منابع خارجي سهمي بيش از 30 درصد را در كنار منابعي همانند فروش اوراق مشاركت به عهده دارد و اميد مي رود بعد از برجام، گام دوم ما استفاده از ظرفيت برجام در راستاي شكوفايي همه جانبه اقتصادي كشور است.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزارت كشوراظهارداشت: در شرايط كنوني، استاني همانند هرمزگان استاني بي‌نظير براي سرمايه‌گذاري بوده كه در حوزه‌هاي مختلف از جمله توريست و شيلات و صنايع ظرفيت‌هاي كم ‌نظيري دارد.
فروزان ‌مهر ياد آور شد: يكي از موضوعات مكان ‌محور براي سرمايه‌گذاري كه در دولت از اهميت بالايي برخوردار است سواحل مكران است چرا كه دولت قصد دارد از اقتصاد زمين پايه به سمت اقتصاد دريا پايه با استفاده از ظرفيت‌هاي ساحلي در جنوب و جنوب‌شرق حركت كند.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزارت كشورتصريح كرد: دولت در ادامه طرح توسعه سواحل مكران قصد دارد، با ايجاد زيرساخت‌ها زمينه توسعه اقتصادي ملي و محلي در اين منطقه را راهبري و هدايت كند.
فروزان‌ مهر اضافه كرد: اين استان به عنوان دو هدف عمده ديپلماسي اقتصادي براي نظام و كشور از اهميت بالايي برخوردار است و در همين راستا دولت نيز حمايتي همه جانبه را از سرمايه‌گذاري در اين استان به عمل خواهد آورد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزارت كشور به تشكيل ستاد رفع موانع سرمايه‌گذاري در هرمزگان اشاره و گفت: اين استان در حوزه‌هاي مختلف از جمله سرمايه ‌گذاري از كمترين مشكلات برخوردار است و اميد مي رود با ساختار موجود و تقويت شده و حضور سرمايه‌گذاران در سال هاي آينده شاهد شكوفايي هرمزگان باشيم.
دومين همايش فرصت هاي سرمايه گذاري استان هرمزگان امروز دوشنبه با حضور معاونان وزيران كشور، تعاون، كار و رفاه اجتماعي و امور اقتصادي و دارايي و شماري از سرمايه گذاران داخلي و خارجي در سالن شركت گاز بندرعباس آغاز بكار كرد.
در اين همايش دوروزه علاوه بر ايران، سرمايه گذاراني از كشورهاي چين، تركيه، كويت، ايتاليا، اسپانيا و همچنين چند كشور حوزه خليج فارس حضور دارند.
برنامه سخنراني براي معاونان وزارتخانه هاي تعاون، رفاه و كار، جهاد كشاورزي، اقتصاد دارايي ، معاون بين الملل اتاق ايران و رئيس اتاق بازرگاني استان مسندم عمان در روز اول دومين همايش سرمايه گذاري اين استان پيش بيني شده است.
بعد از ظهر امروز كارگروه ها و پنل هاي تخصصي اين همايش شامل بخش هاي صنعت و معدن،انرژي، كشاورزي، حمل و نقل و عمران شهري، 100 فرصت سرمايه گذاري در بخش هاي يادشده از سوي دستگاههاي اجرايي براي شركت كنندگان در اين كارگروه ها تشريح مي شود.
شركت كنندگان در اين همايش با حضور در ميزگردهاي تخصصي مورد علاقه خود كه با حضور مديران دستگاههاي اجرايي بخشهاي يادشده برگزار مي گردد چگونگي راههاي سرمايه گذاري را بررسي مي كنند.
انعقاد تفاهم نامه ،افتتاح نمايشگاه دستاوردهاي استان در حوزه هاي مختلف، بازديد از منطقه ويژه اقتصادي مجتمع بندري شهيد رجايي، خليج فارس و همچنين منطقه آزاد قشم از برنامه هاي عصر ظهر امروز و روز دوم اين همايش است.
6149/6048

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جذب سرمايه گذاري داخلي وخارجي راهبرد اساسي در برنامه ششم دولت است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5902) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا