واردات محصولات مشابه ضربه به توليد داخل وخلاف اصل اقتصاد مقاومتي است

جعفر سليماني روز دوشنبه با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري در سال جديد در زمينه بها دادن به توليد داخل و جلوگيري از واردات بي برنامه در كشور اظهار كرد: در صورت حمايت از توليد داخلي است كه محصول ايراني مي تواند با كيفيتي بالا توليد و قدرت رقابت در بازارهاي جهاني را داشته باشد.
وي با اشاره به اينكه اقتصاد مقاومتي موجب رشد و ترقي صنايع داخلي مي شود تصريح كرد: بايد با برنامه ريزي و سياست هاي درست اقتصادي درآمدها به سوي توليدكنندگان داخلي ياري شود.
سيلماني اظهار كرد: واقعيت اقتصاد هر كشوري تعادل و مديريت مناسب هر دو بخش مديريت و صادرات است.
وي ادامه داد: تقويت توليد داخل و توليد محصولات داراي ظرفيت صادراتي همواره مورد تاكيد كارشناسان اقتصادي بوده است.
وي تاكيد كرد: ترديدي نيست كه برخي كالاهاي وارداتي به كشور غيرضروري است كه بايد تدبيري براي جلوگيري از ورود كالاهاي غيرضروري اتخاذ شود.
سليماني با بيان اينكه واردات بي رويه پايه هاي اقتصاد كشور را ازبين خواهد بردگفت: همه مردم بايد در حوزه اقتصاد مقاومتي، دولت و مجلس را ياري كرده و تا آنجا كه ممكن است از كالاهاي توليد كشور استفاده كنند .
عضو هيات رئيسه اتاق البرز با اشاره به اين نكته كه واردات مديريت نشده يكي از دلايل ريزش بخش اشتغال استان و كشور است اظهار كرد: واردات مديريت نشده به توليد داخل آسيب هاي جبران ناپذيري خواهد داشت.
وي اضافه كرد: واردات كالا به كشور بايد شكل منظم و حساب شده‌اي به خود بگيرد تا توليد كنندگان داخلي نيز بتوانند با فروش محصولات خود واحد توليدي خود را سرپا نگه دارند.
***جلوگيري از قاچاق كالا و بها دادن به توليد داخل
عضو رئيسه اتاق بازرگاني البرز گفت: وجود كالاي قاچاق با كيفيت و قيمت پايين در بازار امكان رقابت را از توليدات داخلي گرفته است.
سليماني افزود: اين رويه موجب كاهش فروش، تعطيلي واحدهاي توليدي، بيكاري كارگران و به دنبال آن افزايش فساد در جامعه مي شود.
7411/ 6155

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واردات محصولات مشابه ضربه به توليد داخل وخلاف اصل اقتصاد مقاومتي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5906) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا