مشاور امینت ملی افغانستان عازم چین شد

شورای امینت ملی اعلام کرد: اتمر در این سفر با مقامات بلند رتبه چین در مورد مسایل امنیتی و دفاعی، پروسه صلح و همکاری های اقتصادی گفتگو خواهد کرد.

به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، محمدحنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان در یک سفر دو روزه عازم چین شد.

بر اساس اعلامیه‌ای که از سوی شورای امینت ملی به نشر رسیده آمده است که آقای اتمر در این سفر با مقامات بلند رتبه چین در مورد مسایل امنیتی و دفاعی، پروسه صلح و همکاری های اقتصادی گفتگو خواهد کرد.

چین یکی از کشورهای مهم در نشست چهار جانبه در مورد صلح افغانستان می‌باشد.
مقامات افغان می‌گویند که این کشور می‌تواند در پروسه صلح بالای پاکستان فشار وارد نماید.

سخنگوی شورای امنیت ملی گفته است، آقای اتمر در دیدارهای رسمی‌اش با مقامات چین که به روز سه شنبه آغاز می‌شود، خواهان آوردن فشار بالای بازیگران خارجی پروسه صلح افغانستان خواهد شد.

چین جانب عمده در تلاش‌های صلح افغانستان است و نقش مهم را در مذاکرات چهار جانبۀ بازی می‎کند که جوانب دیگر آن عبارتند از افغانستان، پاکستان و ایالات متحده امریکا.

نمایندگان حکومت افغانستان در ماه جولای سال گذشته در شهر مری پاکستان مذاکرات مستقیم را با طالبان آغاز کردند ولی به سبب نشر خبر مرگ ملا عمر این مذاکرات به دور دوم نرفت.

با وجود آنکه چندین جلسۀ دیگر در مورد صلح افغانستان صورت گرفته است ولی نمایندگان طالبان در آنها حضور نداشته اند.

مقامات افغان می‌گویند، پنجمین دور مذاکرات چهار جانبه در آینده نزدیک دایر خواهد شد. ولی شورای عالی صلح افغانستان به این مذاکرات چندان امیدوار نیست.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاور امینت ملی افغانستان عازم چین شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5916) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران