جشنواره فيلم «چهل چراغ» ايده‌اي هوشمندانه است

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگي ايرنا، احسان عبدي پور، با تقدير از دست اندركاران اين جشنواره اظهار داشت: معتقدم مديومِ و ظرف اين جشنواره ، ظرف بزرگ و باشكوهي است ولي اگرمحتواي آن تناسبي با ظرفش نداشته باشد ، مظروفش را حقير و سرشكسته خواهد كرد. پس بايد در اين مورد حساب شده عمل كرد.
اين فيلمساز اضافه كرد: در جشنواره چهل چراغ، پاي يك نام و مظروفِ شكوهمند و بزرگ همچون امام حسين (ع) و ائمه اطهار در ميان است. بنابراين اگرهمه چيز در جهت حفظ اين شكوه و جلال نباشد، خدايي ناكرده ممكن است نتيجه آن معكوس و خسارت بار باشد.
عبدي پور با بيان اينكه بايد تولد جشنواره چهل چراغ را به همه سينماگران و فيلمسازان تبريك گفت يادآور شد: معتقدم اگر جشنواره چلچراغ به خوبي و با برنامه ريزي دقيقي برگزار شود، ضمن اينكه مي تواند در موضوع خودش، جريان ساز باشد دراهدافش نيز موفق خواهد بود.
كارگردان فيلم سينمايي«آه اي عبدالحليم» گفت: اميدواريم شاهد پخش فيلم هايي در اين جشنواره باشيم كه نخستين رونمايي آنان باشد. اين درحالي است كه معتقدم اعتبار يك جشنواره به اين است كه فيلمي در آن نمايش داده شود كه اولين نمايش آن باشد و اين اتفاقي است كه به جز در جشنواره فيلم فجر در جشنواره هاي ديگري شاهد نبوديم.
عبدي پور خاطرنشان كرد: بنده بر اين باورم كه هر جشنواره جديدي من جمله «جشنواره فيلم چلچراغ» همچون برگي بر درخت فرهنگ اين سرزمين محسوب مي شود و برگهاي وافر اين درخت ، زماني براي اهالي فرهنگ و سينماي اين كشور، زيبا و دلخوش است كه همچنان سبز، بي آفت و با داوم باشد.
فراهنگ**9246**1569

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جشنواره فيلم «چهل چراغ» ايده‌اي هوشمندانه است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5941) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا