تكريم هنرمندان در دستور كار شهرداري اصفهان قرار دارد

به گزارش ايرنا، اداره ارتباطات رسانه‌اي شهرداري اصفهان روز يكشنبه به نقل از مهدي جمالي نژاد در اين ديدار اضافه كرد: تجليل از هنرمندان شهرها و بازخواني روايت‌گري آنها در زمينه هنر و فرهنگ شهر، مي‌تواند هويت شهرها را دوباره زنده كند.
وي با اشاره به اينكه هنرمندان اسطوره‌هاي شهر به شمار مي‌ آيند، افزود:
تجليل و تكريم هنرمندان شهر با عنوان ' استوار نگاه داشتن ريشه‌هاي فرهنگي و هنري اصفهان ' در برنامه هاي سال جاري شهرداري اصفهان قرار دارد.
شهردار اصفهان شهردار اصفهان با اشاره به اينكه ديدار با محمدعلي كشاورز به عنوان اسطوره سينماي ايران و اصفهان در اين راستا برنامه ‌ريزي شد، افزود: ديدار با ساير هنرمندان اصفهاني در ساير نقاط كشور نيز در اولويت‌هاي كاري پيش‌بيني شده است.
وي با بيان اينكه شهرداري اصفهان در كنار ساير اقدامات و برنامه‌ها امسال را سال « فرهنگ و هنر » قرار داده است، اظهاركرد: مي‌خواهيم اين شعار را به سراسر كشور برسانيم و جرياني را راه‌اندازي كنيم كه در ادامه آن تمام كشور به تجليل از هنرمندان بپردازند.
جمالي‌نژاد ديدار با هنرمندان را در حفظ هويت شهرها مؤثر دانست و اضافه كرد: هنرمندان اسطوره‌هاي شهر هستند و خاطرات آنها روايت شهر است بنابراين بازخواني خاطرات آنها تحت عنوان « خوانش شهر » به تمدن ‌سازي نوين شهرها كمك مي ‌كند.
در اين ديدار كه كارگردان موفق سينماي كشور پوران درخشنده نيز حضور داشت، استاد محمدعلي كشاورز كه ايفاي نقش او در فيلم هاي متعدد سينمايي و در سريال هاي تلويزيوني بويژه هزار دستان و پدرسالار در خاطرات ايراني ها به ياد مانده است، با بيان خاطرات زندگي خود در اصفهان، اين شهر هنرپرور ايران را ستود و از زحمات شهردار اصفهان نيز تقدير كرد.
محمد علي كشاورز 26 فروردين سال 1309 در محله سيچان اصفهان به دنيا آمد.
وي فعاليت هنري‌ اش را از سال ۱۳۳۹ با حضور در نمايش « ويولن‌ ساز كره‌مونا » آغاز كرد و سپس با ايفاي نقش در نمايش‌ هايي همچون آنتيگون، « آندورا، اديپوس شهريار، بازي استريندبرگ، دايي وانيا، عاشق مترسك، لبخند باشكوه آقاي گيل و شماري ديگر به بازيگري حرفه‌اي در تئاتر بدل شد.
محمدعلي كشاورز در سال ۱۳۴۷ به تلويزيون رفت و كارگرداني هنري قسمت‌ هايي از سريال ' خانه قمر خانم' را بر عهده گرفت.
وي در سريال‌هاي تلويزيوني زيادي همچون دايي جان ناپلئون، آتش بدون دود، هزاردستان، سربداران، سلطان و شبان، گرگ‌ها و پدرسالار نقش آفريني كرده است .
او براي نخستين بار در سال ۱۳۴۳ با فيلم شب قوزي ساخته فرخ غفاري بازيگري سينما را نيز تجربه كرد و تاكنون در ۴۷ فيلم سينمايي ايفاي نقش كرده‌است.
كشاورز براي بازي در فيلم مادر ساخته علي حاتمي نامزد دريافت سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش اول مرد شد و داراي نشان درجه يك فرهنگ و هنر است.
2093

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تكريم هنرمندان در دستور كار شهرداري اصفهان قرار دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5944) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا