روزان: رياست خبرگان چند احتمال

اين روزنامه با اشاره به عنوان هم تدبير هم شمشير، نوشت: مراسم بزرگداشت روز ارتش روز گذشته با حضور رييس جمهور و فرماندهان ارشد نظامي كشور و رونمايي از سامانه پدافند هوايي اس300 برگزار شد. حسن روحاني رييس جمهوري با بيان اينكه دشمن فكر نكند ميان ملت و دولت و نيروهاي مسلح ما شكاف وجود دارد تاكيد كرد: همه ما انگشتان يك دست و اعضاي پيكر بلندي به نام ملت ايران هستيم. وبه توطئه گران مي‌گوييم قدرت نيروهاي مسلح ما عليه همسايگانمان نيست، بلكه قدرت ما براي دفاع از ايران اسلامي است و به معناي بازدارندگي فعال است. البته برابر تهديدها ما هم تهديد مي‌كنيم و در برابر تجاوز دست تجاوزگر را قطع خواهيم كرد اما منطق ما صلح، اخوت، و برادري است. بويژه با همسايگانمان و جهان اسلام.
روزنامه روزان با انتشار عنوان زنان سياستمدار در تهران، آورد: اينكه گفته شود سياست در جهان زنانه‌تر از هر زمان ديگري شده، سخني از روي اغراق و مبالغه نيست. شاهدش از غيب رسيد وقتي 3 بانوي ديپلمات از سه گوشه جهان و 3 قاره زرد و سبز و سرخ، در تهران حاضر شده و به رايزني‌هاي مهم با مقامات كشورمان پرداختند. خانم «فدريكاموگريني» ايتاليايي كه عالي ترين مقام سياست خارجي اتحاديه اروپا است، از روز شنبه در تهران به سر مي‌برد و ديدارهاي مهمي با دكتر ظريف و دبير شوراي امنيت ملي و رئيس مجلس شوراي اسلامي داشته است. ديروز اما 2بانوي ديگر به او پيوستند و به تهران آمدند، خانم «سوشما سواراج» وزير خارجه هند يعني بزرگترين دموكراسي دنيا و يكي از مهمترين شركاي تجاري و اقتصادي ايران هم به تهران آمد و با استقبال گرم همتاي پارسي خود مواجه شد. اما سومين زن ديپلماتي كه پا به تهران گذاشت خانم «دلسي رودريگرز» وزير خارجه ونزوئلا بود.
اين روزنامه با انتخاب عنوان وزن كشي گروه ها براي رياست مجلس، نوشت: اگرچه هنوز تكليف 69كرسي پارلمان دهم مشخص نشده اما تركيب منتخبان مرحله اول تاحدودي مشخص كرده كه كانديداهاي اصلي براي كرسي رياست مجلس چه كساني هستند .درواقع با حذف حداد عادل از گردونه رقابت حالا علي لاريجاني و محمدرضا عارف دو گزينه‌‌اي هستند كه گويا قرار است بر سر كرسي رياست رقابت كنند. حجت الاسلام احمد مازني نماينده منتخب مردم تهران در دهمين دوره مجلس دراين رابطه گفت: درون مجلس براي كرسي رياست، صحبتي صورت نگرفته است و اگر توافقي هم خارج از مجلس انجام شده بايد اين توافق تا زمان انتخابات مرحله دوم حفظ شود.
وزير آموزش و پرورش: افزايش حقوق فرهنگيان در دولت يازدهم 67 درصد است، عنوان ديگر روزنامه روزان به شمار مي رود، در ادامه اين مطلب مي خوانيم: محمد بطحايي معاون توسعه و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش: مقايسه رشد ميانگين حقوق فرهنگيان در آبان ماه 94 با شهريورماه 92 نشان مي‌هد ميانگين حقوق و مزايا از مبلغ 12 ميليون 565 هزار ريال در شهريور ماه 92 به 21 ميليون و 75 هزار ريال در آبان ماه 94 رسيده كه به معناي رشد 67 و 7 دهم درصدي است.... دولت يازدهم به معيشت فرهنگيان توجه ويژه داشته است. در مقايسه رشد ميانگين حقوق فرهنگيان افزايش بيشتري اعمال شده و البته بخش عمده آن مربوط به اجراي طرح رتبه بندي معلمان است كه از مهرماه سال 94 اجرايي شده است.
اين روزنامه همچنين در صفحه نخست عنوان هاي «مهدي آيتي: براي رياست مجلس گزينه ‌اي بهتر از لاريجاني نداريم»، «اسماعيل تهراني رهبر اركستر: «اركستر شهر»؛ تجربه‌اي نو در موسيقي كلاسيك» و «واكنش‌هاي نژادپرستانه به قتل «ستايش»» را منتشر كرد.
*گروه اطلاع رساني
پژوهشم**9128**2002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روزان: رياست خبرگان چند احتمال» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5947) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا