ميزان جمع آوري زكات در مهاباد 49 درصد افزايش يافته است

مسعود مامندي پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: سال گذشته بيش از 38 ميليارد و 466 ميليون ريال زكات در اين شهرستان جمع آوري شده بود كه اين ميزان نسبت به سال قبل از آن 49 درصد افزايش يافته است.
وي اضافه كرد: اين شهرستان براي پنجمين سال متوالي، سال گذشته نيز رتبه نخست جمع آوري بيشترين ميزان زكات را در بين شهرستان هاي آذربايجان غربي به خود اختصاص داده بود.
دبير ستاد احياي زكات مهاباد گفت: از اين مبلغ بيش از 24 ميليارد ريال در بين نيازمندان و فقرا توزيع شده و 14 ميليارد ريال ديگر براي پروژه هاي عمراني در مناطق مختلف هزينه شده است.
مامندي پور افزود: سال گذشته از محل جمع آوري زكات براي ساخت دو باب خانه مددجو، احداث سه باب خانه عالم، احداث و تكميل پنج باب مسجد، احداث و تكميل چهار باب خانه نيازمندان هزينه شده و بخشي از آن نيز صرف كمك هزينه درمان و تحصيل مددجويان شده است.
وي اضافه كرد: زكات اين شهرستان در سال گذشته با همكاري 120 عامل زكات در مناطق شهري و روستايي و با همكاري چهار مبلغ زكات جمع آوري شده بود.
وي گفت: سال گذشته به صورت آزمايشي طرح شوراي فرعي روستاها در 10 روستاي اين شهرستان براي ساماندهي امر جمع آوري زكات در مناطق روستايي ايجاد شده بود.
شهرستان مهاباد با 225 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي و 116 كيلومتري مركز استان واقع شده است.
3020/1905

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ميزان جمع آوري زكات در مهاباد 49 درصد افزايش يافته است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5948) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا