برنامه برگزاري هفته هاي فرهنگ رضوي در هشت كشور جهان

حجت الاسلام حامد ملكوتي تبار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: پارسال هفته هاي فرهنگ رضوي در پنج كشور اطراف برگزار شد.
وي ادامه داد: امسال با افزايش تعداد كشورها هفته فهنگ رضوي در پاكستان، افغانستان، آذربايجان، آلباني، لبنان، عراق، تركيه و تانزانيا برپا مي شود.
رئيس نمايندگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي خراسان رضوي محتواي برنامه هاي هفته فرهنگ رضوي را شامل اعزام گروههاي علمي، فرهنگي، مذهبي، ارائه اقلام متعدد كالاها و محصولات فرهنگي معرف فرهنگ، آداب و رسوم ايران و انقلاب اسلامي در قالب نمايشگاه عنوان كرد.
وي گفت: نمايشگاه كتاب و محصولات فرهنگي و نيز محصولات ديجيتال از ديگر برنامه هاي خراسان رضوي در برگزاري اين هفته هاي فرهنگي در هشت كشور است.
حجت الاسلام ملكوتي تبار افزود: نمايشگاهي از آخرين دستاوردها و پيشرفتهاي جمهوري اسلامي ايران طي 37 سال گذشته در حوزه هاي مختلف نيز در قالب هفته هاي فرهنگ رضوي برگزار مي شود.
وي در ادامه از ديگر اقدامات امسال نمايندگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي خراسان رضوي را ساماندهي مبلغان خارجي ذكر و بيان كرد: در مشهد جمعيت قابل توجهي از مبلغان خارجي از 40 مليت و كشور مشغول تحصيلات دانشگاهي در مقاطع كارشناسي تا دكترا و يا در سطوح مختلف حوزوي هستند.
رئيس نمايندگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي خراسان رضوي ادامه داد: برخي از اين مبلغان بيش از 20 سال سابقه سكونت در مشهد را دارند با فرهنگ و آداب و رسوم ايراني اسلامي آشنا هستند.
وي گفت: اين جمعيت ظرفيت تبليغي عظيمي را براي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور فراهم مي كنند لذا در طول سال اعزام اين مبلغان در ايام و مناسبتهاي مختلف همچون ماه مبارك رمضان و محرم انجام و امكانات مورد نياز در اختيارشان قرار مي گيرد.
حجت الاسلام ملكوتي تبار افزود: آنان سفيران جمهوري اسلامي ايران هستند كه در كنار فرصتهاي مختلف در كشورهاي خود در رفع شبهاتي كه عليه ايران اسلامي از سوي دشمنان صورت مي گيرد اقدام مي كنند.
1906/1858

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه برگزاري هفته هاي فرهنگ رضوي در هشت كشور جهان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5982) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا