آكسفام، اتحاديه اروپا را به ناتواني در حفظ جان پناهجويان متهم كرد

به گزارش شبكه تلويزيوني «آر تي اي» ايرلند، اين موسسه امدادرسان بين المللي كه با مشاركت 17 سازمان به منظور يافتن راه حل هايي در زمينه فقر زدايي و بي عدالتي در 94 كشور جهان فعاليت مي كند، اعلام كرد افراد آسيب پذيري كه به دنبال پناهگاهي امن و حفظ شان اجتماعي شان هستند، در تلاش براي عبور از درياي مديترانه همچنان در معرض خطر مرگ، شكنجه و سوء استفاده قرار دارند.
گذرگاه بين ليبي و ايتاليا مرگبار ترين مسير عبور دريايي در جهان است و آمار تلفات اين مسير از ابتداي سال 2016 تاكنون به 219 نفر رسيده است. فقط در ماه مارس (اسفند94 - فروردين 95) تقريبا 10 هزار نفر تلاش كردند از اين مسير عبور كنند.
بر اساس اين گزارش، مجموع پناهجوياني كه در سه ماه نخست سال 2016 وارد ايتاليا شده اند، تقريبا دو برابر مدت مشابه در سال 2015 بوده است.
بحران پناهجويان از موضوع هاي اصلي نشست دو روزه وزيران امور خارجه، دفاع و توسعه اتحاديه اروپا است كه امروز در لوكزامبورگ برگزار مي شود.
در نشست شوراي امور خارجه اتحاديه اروپا، مساله مهاجرت از ابعاد خارجي بررسي خواهد شد و شركت كنندگان به دنبال راه حل هايي براي كاستن از فشار ناشي از هجوم پناهجويان به اروپا خواهند بود.
وزيران همچنين درباره راهبرد منطقه اي اتحاديه اروپا در خصوص سوريه و عراق و تهديدهاي داعش مذاكره خواهند كرد.
دانشگاه هاي انگليس نيز به تازگي گزارشي را منتشر كردند و در آن رهبران اتحاديه اروپا را به دليل اهمال و بي توجهي به پناهجويان مورد انتقاد قرار دادند.
در اين گزارش آمده است تصميم رهبران اروپا براي تغيير و كاهش عمليات نجات دريايي در مديترانه وضعيتي را ايجاد كرد كه باعث غرق شدن بيش از 1500 نفر از پناهجويان شده است.
اروپام**9158**1517

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آكسفام، اتحاديه اروپا را به ناتواني در حفظ جان پناهجويان متهم كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-5983) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا