حضور متخصصان برتر مغزواعصاب دنيا در ايران فرصت مناسبي براي گسترش همكاري ها است

دكتر محمد فرهادي در حاشيه برگزاري پنجمين سمپوزيوم فدراسيون جهاني انجمن هاي جراحان مغز و اعصاب در گفت وگو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: در اين سمپوزيوم، جراحان مغز و اعصاب، قاعده جمجمه، متخصصان گوش، حلق و بيني، جراحان سر و گردن و بسياري از متخصصان مرتبط با اين حوزه حضور دارند.
وي بيان كرد: براي نخستين بار است كه در ايران شاهد حضور تعداد زيادي از متخصصان برتر دنيا در يك حوزه پزشكي هستيم كه موقعيت ارزنده اي براي جامعه پزشكي و دانشگاهي ما به شمار مي رود.
فرهادي اظهار كرد: در مدت برگزاري اين سمپوزيوم آخرين دستاوردهاي حوزه جراحي مغز و اعصاب دنيا در قالب سخنراني هاي كوتاه و كارگاه هاي تخصصي آموزشي ارايه مي شود كه مي تواند در ارتقاي توانمندي جراحان ايراني در حوزه مغز و اعصاب موثر باشد.
وي ادامه داد: ارتباطاتي كه در مدت زمان برگزاري سمپوزيوم با متخصصان برتر دنيا برقرار مي شود، مي تواند زمينه پيشرفت در زمينه مراقبت و آموزش و پژوهش در حوزه جراحي مغز و اعصاب كشور را فراهم كند.
فدراسيون بين المللي جراحان مغز و اعصاب هر سال در يكي از كشورهاي عضو اين فدراسيون سمپوزيوم جراحان مغز و اعصاب را برگزار مي كند، در سال 2014 بنا به درخواست پروفسور مجيد سميعي مصوب شد كه اين سمپوزيوم در سال 2016 در ايران برگزار شود؛ بر اين اساس اين كنگره از 29 فروردين ماه جاري در هتل اسپيناس تهران آغاز به كار كرده و تا سوم ارديبهشت ماه نيز ادامه دارد.
در اين سمپوزيوم 6 روزه، 700 متخصص و جراح مغز و اعصاب برتر دنيا و همچنين حدود هزار متخصص داخلي حضور دارند.
علمي (4)** 9340**1834

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حضور متخصصان برتر مغزواعصاب دنيا در ايران فرصت مناسبي براي گسترش همكاري ها است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6037) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا