آيت الله صافي گلپايگاني: اعتكاف پناهگاه انسان خسته از دنيا است

به گزارش ايرنا، وي روز دوشنبه در پيامي به چهارمين جشنواره بين‌المللي علمي فرهنگي اعتكاف گفت: يكي از امتيازات دين مبين اسلام اين است كه برنامه ها و دستورات آن با فطرت سليم انساني و احتياجات بشري مطابق و ديني انسان ساز و مناسب براي ترفيع روح و روان انسان است و اين محكمترين دليل بر جامعيت دين حنيف آسماني است.
آيت الله صافي گلپايگاني در اين پيام افزوده است: از جمله برنامه هاي بسيار مهم در دين اسلام اعتكاف و دعا است كه از طريق آن مخلوق با خالق ارتباط برقرار كرده و انسان در آن خود را در ضيافت و مهماني خاص خدا مي بيند.
وي با بيان اينكه اعتكاف از اعمال بزرگ عبادي، تربيتي و اخلاقي است كه آثار و بركات زيادي دارد و تحول معنوي ناشي از آن اجتماع را به سوي كمال سوق مي دهد افزوده است: اعتكاف تمريني است كه باعث رسوخ اخلاقيات در مردم شده تا انسان بتواند نبض رفتار خود را در دست گرفته و كنترل كند و متوجه به خداي مهربان باشد چرا كه دلها به ياد خدا آرام مي گيرد.
آيت الله صافي گلپايگاني گفت: خوشبختانه در كشور اين سنت حسنه، باشكوه و عظمت در حال انجام است و مردم متدين به ويژه جوانان اين سنت را پاس داشته و از بركات آن استفاده مي كنند.
وي با بيان اينكه اعتكاف فرهنگي است كه بايد به مردم بيشتر معرفي شود افزوده است: در اين دوره پرآشوب كه دشمنان بشريت به دنبال منحرف كردن انسان از مسير واقعي خود هستند يكي از راه هاي مطمئن كه انسان را به مطلوب و كمال مي رساند اعتكاف است.
آيت الله صافي گلپايگاني آورده است: انساني كه در كارهاي دنياي غرق و از دنيا خسته شده است چند روزي در اعتكاف با خدا خلوت كرده و با توكل برنامه هاي خود را رنگ خدايي مي دهد و نسبت به اعمال گذشته تجديد نظر كرده و از خداوند استمداد مي جويد.
وي با بيان اينكه بايد اين اوقات معنوي و روحاني را غنيمت شمرد اضافه كرده است: از اين فرصت استفاده كنيم و براي خود، ديگران و عزت و عظمت ايران اسلامي و ساير كشورها و امت هاي اسلامي دعا كنيم و در راس آنان فرج حضرت وليعصر(عج) را از خدا مسالت كنيم.
چهارمين جشنواره بين‌المللي علمي فرهنگي اعتكاف با هدف استفاده از نورانيت اعتكاف، احياي سنتهاي صحيح اسلامي، اعتلاي فرهنگ ديني تربيتي، امتداد سنتهاي ناب محمدي(ص)، آسيب‌زدايي از اعتكاف و ماندگاري فرهنگ عمومي آن با حضور شخصيت هاي فرهنگي، علمي و ديني در تالار شيخ صدوق(ره) حرم حضرت عبدالعظيم(ع) امروز برگزار شد.
6139

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آيت الله صافي گلپايگاني: اعتكاف پناهگاه انسان خسته از دنيا است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6042) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا