177 پروانه كاربرد علامت استاندارد براي واحدهاي توليدي و خدماتي آذربايجان غربي صادر شد

منصور جلاير روز دوشنبه در حاشيه بازديد از چند واحد صنعتي در شهرك صنعتي سلماس به خبرنگار ايرنا گفت: سال گذشته 660 پروانه تمديد شده و كارشناسان اين نهاد 133 پروانه را در استان ابطال كرده اند.
وي افزود: براي هشت واحد توليدي در آذربايجان غربي نيز به علت رعايت نكردن استاندارد اعلام جرم شده است.
جلاير اضافه كرد: در حال حاضر 961 فرآورده در آذربايجان غربي مشمول استاندارد اجباري است كه با توجه به اين امر 836 واحد در استان تحت پوشش كنترل هاي اداره كل استاندارد قرار دارند.
وي افزود: رعايت استاندارد علاوه بر اثرگذاري در كيفيت زندگي و كاهش مشكلات مردم، مي تواند زمينه توسعه و پيشرفت روزافزون جامعه را فراهم كند.
به گزارش ايرنا، سازمان استاندارد مسوول صدور پروانه كاربرد علامت استاندارد براي كالاهاي توليد داخل در راستاي استفاده در كشور و يا صدور به ديگر كشورها و همچنين براي كالاهاي ورودي از كشورهاي مختلف تعيين شده است.
سازمان استاندارد در 55 سال گذشته در كشور فعاليت مستمر داشته است.
در حال حاضر 54 واحد صنعتي با اشتغالزايي يكهزار و 100 نفر در شهرك صنعتي سلماس فعال است.
7127/1905

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «177 پروانه كاربرد علامت استاندارد براي واحدهاي توليدي و خدماتي آذربايجان غربي صادر شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6043) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا