سناریوی چالش ها و راهکارهای مقابله با خشکسالی تدوین شود

استان‌ها > اصفهان - مدیرکل مدیریت بحران استان در نشست اضطراری مدیران آبفا استان اصفهان پیرامون مقابله با خشکسالی گفت : طبق بررسی های صورت گرفته احتمال وقوع 24 نوع حادثه در استان اصفهان وجود دارد بنابراین دستگاههای مختلف باید پیش گیری و آمادگی مقابله با حوادث غیرمترقبه را داشته باشند .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، منصور شیشه فروش افزود : از شرکت آبفا استان اصفهان انتظار می رود احتمال وقوع هر حادثه که مرتبط با این شرکت است را رصد کند و سناریوی مقابله با حوادث را نیز تدوین نمایند تا تمهیدات لازم برای تأمین پایدار آب شرب مردم درنظر گرفته شود.

وی به برخی از تدابیری که منجر به اطمینان در تأمین آب شرب می شود پرداخت و اظهار کرد : آبیاری فضای سبز باید جدا از منابع آب شرب باشد ، چاههای اضطراری باید به جهت مقابله با خشکسالی در مدار قرار گیرد و اعتبارات لازم برای حفر این چاهها باید درنظر گرفته شود . رفع حوادث لوله های 1400 میلی متر در کمترین زمان ممکن صورت گیرد . ستاد بحران آبفا باید مجهز به مقابله با حوادث باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تدابیر شرکت آبفا استان اصفهان را به منظور مقابله با بحران ها قابل قبول دانست و اظهار داشت : شرکت آبفا استان اصفهان در سالهای اخیر در مقابله با بحران ها موفق عمل نموده است که می توان در این زمینه مقابله با سیلابی شدن آب زاینده رود ، ورود گازوئیل به زاینده رود و کاهش تبعات خشکسالی اشاره کرد.

شیشه فروش گفت : هم اکنون باید سناریوی چالش ها و راهکارهای مقابله با خشکسالی در تمام شهرها و مناطق استان تهیه و تدوین شود و پس از تدوین سناریو باید راههای مقابله با این پدیده مدنظر قرار گیرد هرچند که در سالهای اخیر شرکت آبفا استان در طرح مدیریت فشار شبکه و مانیتورینگ بسیار موفق عمل نمود . مسلماً با تدوین این سناریو می توان با هماهنگی فرمانداران و نیز با بهره گیری از ظرفیت دستگاههای مختلف آب شرب مردم پایدار تأمین می شود .


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سناریوی چالش ها و راهکارهای مقابله با خشکسالی تدوین شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6063) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین