امام جمعه ايلام: خبرگزاري ايرنا مورد اعتماد عموم مردم و مسئولان نظام است

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين محمدنقي لطفي در ديدار رئيس و خبرنگاران اين رسانه اظهار كرد: ايرنا از رسانه هاي كارآمد، موفق و تاثيرگزار در داخل و خارج از كشور است كه به رسالت خود كه همان انعكاس صحيح و شفاف واقعيت ها در راستاي اهداف نظام اسلامي است، عمل كند.
وي افزود: اخبار اين خبرگزاري هم اكنون مورد استفاده بخش قابل توجهي از مردم و مسئولان قرار مي گيرد و مردم خود را بي نياز از اين رسانه نمي دانند البته مديران و خبرنگاران اين رسانه بايد با تلاش بيشتر سعي كنند ضمن انعكاس حقايق به دور از خط كشي هاي سياسي و جناحي در راستاي رفع مشكلات جامعه و بيان نارسايي ها حركت كنند.
امام جمعه ايلام يادآور شد: بيان واقعيت هاي جامعه بايد به شكلي صورت پذيرد كه در كنار طرح مشكلات روحيه اميدآفريني در مردم نسبت به آينده نظام و انقلاب نيز تقويت شود و از بيان مسائلي كه منجر به سياه نمايي شود، پرهيز كرد.
حجت الاسلام لطفي تاكيد كرد: امروز دنياي استكبار با در اختيار داشتن غول هاي رسانه اي و امكانات و تجهيزات ارتباطي همواره بر طبل ايران هراسي در منطقه و جهان مي كوبد ولي شاهديم بدون دخالت جمهوري اسلامي هيچ مساله و مشكلي در منطقه قابل حل شدن نيست و نمود عيني اين موضوع را در مسائل لبنان، عراق، سوريه و يمن به وضوح مي بينييم.
وي به برگزاري كنفرانس سران كشورهاي اسلامي در كشور تركيه اشاره كرد و گفت: عمال رژيم آل سعود با صرف ميلياردها دلار بدنبال تخريب وجهه ايران در بين كشورهاي منطقه در اين اجلاس بودند ولي حضور مقتدرانه رئيس جمهوري و وزير امور خارجه اين توطئه مقامات عربستاني نقش بر آب شد تا بار ديگر اقتدار كشورمان به اثبات برسد.
وي با تقدير از موضع قدرتمندانه رياست جمهوري و وزير امور خارجه كشورمان در اجلاس اخير سران كشورهاي اسلامي و عدم شركت در نشست پاياني گفت: اين اقدام شجاعانه موجب بر هم خوردان معادلات خيالي رژيم آال سعود براي تخريب چهره ايران اسلامي شد.
نماينده ولي فقيه در استان ايلام در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اقتدار نظام اسلامي در عرصه هاي سياسي، امنيتي و اجتماعي افزود: دشمنان در سال هاي اخير تلاش كردند با فشارهاي اقتصادي، مردم را نسبت آينده نظام نااميد كنند كه موفق نشدند ضمن اينكه اگر به توصيه هاي رهبر معظم انقلاب مبني بر اتكا بر توانمندي هاي داخلي با رويكرد اقتصاد مقاومتي عمل شود، بدون شك نيازي به خارج در هيچ بخشي نخواهيم داشت.
وي يادآور شد: ما در شرايط سخت تحريم هاي سال هاي پس از پيروزي انقلاب هر چه را كه خواسته ايم با تكيه بر توان و دانش داخلي ساخته و بدست آورده ايم بنابراين هيچ الزامي نداريم براي توسعه و شكوفايي اقتصاد به خارج وابسته باشيم.
حجت الاسلام لطفي ركود، تعطيلي كارگاه هاي اقتصادي و بيكاري جوانان تحصيل كرده را مهمترين چالش پيش روي كشور برشمرد و ابراز اميدواري كرد در سايه تلاش مسئولان شاهد رفع تنگناهاي اقتصادي مردم و بهبود شرايط معيشتي به ويژه اقشار ضعيف و كم درآمد جامعه باشيم.
رئيس خبرگزاري جمهوري اسلامي مركز ايلام نيز در ابتداي اين ديدار گزارشي از عملكرد اين رسانه در بخش هاي مختلف ارائه كرد و گفت: حركت در چارچوب سياست گذاري هاي نظام در حوزه اطلاع رساني خط مشي ايرنا است.
مجيد سليماني تاكيد كرد: توليد اخبار كيفي فارغ از مسايل سياسي، حزبي و جناحي از ديگر رويكردهاي خبرگزاري جمهوري اسلامي در 2 سال اخير بوده و اين رويه در سال جديد نيز براساس سياست هاي خبري سازماني دنبال مي شود.
6119/9002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه ايلام: خبرگزاري ايرنا مورد اعتماد عموم مردم و مسئولان نظام است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6073) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا