چين، رشوه و اختلاس به ارزش 460هزاردلار را با مرگ مجازات مي كند

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاري اسپوتنيك روسيه، دادگاه عالي خلق چين و دادستاني عالي خلق اين كشور اين حكم را به طور مشترك و به عنوان مكملي براي بازبيني قانون جنايي در سال 2015 ميلادي صادر كرده اند.
مجازات ها با توجه به شدت جرائم، ممكن است به حبس ابد و بدون آزادي مشروط تغيير كند، براساس مكمل جديد قانون جنايي، اين مجازات ها شامل افرادي كه اطلاعي از رشوه خواري داشته باشند و اعلام نكنند نيز مي شود.
پس از سال 2013 ميلادي، «شي جين پينگ» رئيس جمهوري چين مبارزه شديدي را عليه فساد و با هدف قراردادن مقام هاي عالي رتبه حزب كمونيست، نيروهاي مسلح و دستگاه ها و شركت هاي دولتي را آغاز كرده است.
تازه ترين آمار حزب حاكم كمونيست در چين نشان مي دهد كه دست كم 300 هزار تن از مقام هاي سطوح مختلف اين كشور در سال گذشته ميلادي «2015» به جرم فساد مالي دستگير و مجازات شده اند.
چين يكي از سختگيرترين سيستم هاي قضايي را براي مبارزه با فساد اقتصادي داراست و گاهي مجازات اين جرم اعدام است با اين حال رواج پديده «مصرف گرايي» و گسترش سيستم «اقتصاد بازار» در دو دهه گذشته در اين كشور، فساد اقتصادي را افزايش داده است.
كارشناسان چيني معتقدند، چنانچه فساد مالي مقام هاي اين كشور مهار نشود راه سقوط حزب حاكم و دولت هموارتر خواهد شد.
آساق**3077 **1488 **1590

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چين، رشوه و اختلاس به ارزش 460هزاردلار را با مرگ مجازات مي كند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6103) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا