قاليباف: عوارضي تهران، قم امسال جابجا مي شود

به گزارش خبرنگار ايرنا محمد باقر قاليباف روز دوشنبه در حاشيه آيين بهره برداري از ايستگاه مترو شهر آفتاب در جمع خبرنگاران افزود: در ايام برگزاري نمايشگاه كتاب براي جلوگيري از بروز ترافيك عوارض در مقصد (قم) دريافت مي شود.
وي گفت: با دسترسي هاي پيش بيني شده ديدار كنندگان از نمايشگاه كتاب مي توانند از حدود دو كيلومتر قبل از عوارضي تهران - قم وارد محدوده نمايشگاه شوند.
قاليباف خاطر نشان كرد: بيش از 120 هزار متر مربع فضاي مسقف در اختيار انتشاراتي ها گذاشته مي شود و اميدواريم با حمل و نقل عمومي كه براي مجموعه نمايشگاهي بين المللي شهر آفتاب پيش بيني شده بازديدكنندگان اوقات خوبي را در اين مجموعه داشته باشند.
شهردار تهران افزود: در مجموعه نمايشگاهي شهر آفتاب همچنين براي آن دسته از نمايشگاه هايي كه مخاطباني بيش از200 هزار نفر دارند پيش بيني هاي لازم صورت گرفته ضمن اينكه مشكلات و چالش هاي متعددي از جمله ترافيك و آلودگي هوا در برپايي نمايشگاه در داخل شهر وجود نخواهد داشت.
وي با اشاره به بازديد چند ميليون نفري از نمايشگاه كتاب خاطر نشان كرد: چنين نمايشگاه هايي به طور قطع بايد در شهر آفتاب برگزار شود و مديريت شهري اجازه برگزاري آن در داخل شهر را نمي دهد.
قاليباف با اشاره افتتاح ايستگاه مترو شهر آفتاب افزود: اين ايستگاه در ادامه تا فرودگاه امام خميني (ره) به طول 32 كيلومتر امتداد خواهد يافت و از آنجايي كه اين قسمت خارج از محدوده شهر محسوب مي شود بر اساس مقررات تامين اعتبار آن بر عهده دولت است.
وي گفت: در صورت تامين اين اعتبار از سوي دولت تا پايان سال جاري كار اجراي مترو تا فرودگاه امام خميني (ره) در ادامه به شهر پرند انجام خواهد شد.
شهردار تهران در بخش ديگري از سخنان خود ادامه اتوبان حكيم به طول دو كيلومتر، اتصال شمال به جنوب بزرگراه همت، حكيم، اتوبان كرج، جاده مخصوص و جاده قديم با احداث پلي بزرگ مانند پل صدر كه ورودي غرب تهران براي دسترسي جاده اي شرقي به غربي را از جمله پروژه هاي در حال احداث شهرداري تهران برشمرد.
وي تصريح كرد: همچنين انتقال دسترسي اتوبان آزادگان به ميدان بسيج كه موجب ايجاد ترافيك درون شهري شده به جاده امام رضا (ع)، تنباكوچي و اتوبان شهيد شوشتري، احداث مجتمع فرهنگي خاوران، صبا و پاناراما از ديگر پروژه مهم مديريت شهري پايتخت است.
قاليباف يكي ديگر از برنامه هاي شهرداري تهران را تكميل هفت رود دره تهران با اولويت رودخانه كن و مجموعه فرحزاد ذكر كرد.
مترو شهر آفتاب به عنوان يكصد و يكمين ايستگاه مترو پايتخت واقع در خط يك آن روز دوشنبه در آييني با حضور شهردار تهران، تعدادي از اعضاي شوراي اسلامي شهر و جمعي از مديران شهري به بهره برداري رسيد.
تهرام/9353/7561/1831

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قاليباف: عوارضي تهران، قم امسال جابجا مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6104) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا