كمبود فضا،تجهيزات و نيروي انساني در آزمايشگاه هاي علوم پزشكي پزشكي خوزستان

به گزارش ايرنا ايرج نظري دوشنبه در آيين بزرگداشت روز آزمايشگاه در تالار شهداي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز با بيان اينكه در زمينه مسائل مختلف درماني دچار مشكلات بسياري هستيم، اظهار كرد: آزمايشگاه هاي مختلف پزشكي در فضاهاي بسيار محقر انجام مي شود.ن
وي گفت: همچنين فرسودگي دستگاه هاي آزمايشگاهي را در سطح كلي دانشگاه ها چه در بخش دولتي و چه خصوصي شاهد هستيم و اميدواريم با برنامه ريزي مسئولان در اين زمينه گام هاي مهمي برداشته شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز يادآور شد: آزمايشگاه از مهمترين قسمت هاي بخش درمان و حلقه و زنجيره ويژه اي در كمك به تشخيص ها و درمان است.
وي افزود: انجام آزمايش ها با دقت و صحت بطور قطع مي تواند در ارائه حل مشكلات به بيماران كمك ويژه اي داشته باشد.
مسئول اداره امور آزمايشگاه هاي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز در اين باره گفت: برخي دستگاه هاي ويژه در آزمايشگاه هاي زير پوشش اين دانشگاه فرسوده است و بايد دستگاه جديد جايگزين شود.
شهرام باقري در گفت و گو با ايرنا افزود: براي خريد دستگاه هاي جديد و خارج شدن از حالت فرسودگي آزمايشگاه ها 40 ميليارد ريال نياز است.
وي گفت: كمبود نيروي انساني چنداني در آزمايشگاه هاي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز احساس نمي شود و با نيروهاي فعلي هم كار مي چرخد.
وي يادآور شد: كمبود نيرو بيشتر در آزمايشگاه هاي برخي شهرستان ها است كه اميدواريم با جذب نيروي جديد اين كمبود رفع شود.
84 آزمايشگاه خصوصي و 44 آزمايشگاه دولتي زير نظر دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز فعاليت مي كنند.
روز آزمايشگاه همزمان با روز ملي بزرگداشت حكيم جرجاني است.
7148/ 6037

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كمبود فضا،تجهيزات و نيروي انساني در آزمايشگاه هاي علوم پزشكي پزشكي خوزستان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6143) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا