4500 هكتار از زمين هاي كشاورزي سيستان و بلوچستان زير كشت سورگوم رفت

رضا نجفي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين سازمان از 12 فروردين امسال با هدف دسترسي به تعيين الگوي كشت منطقه، تعديل سطح زير كشت جاليز، تامين علوفه دامداران و استفاده بهينه از ظرفيت ورودي آب هيرمند با برنامه ريزي هاي انجام شده اقدام به تامين و تدارك بيش از 200 تن بذرسورگوم براي كشت در استان كرده است.
وي ادامه داد: تاكنون از اين تعداد 100 تن بذر يارانه دار براي سطح معادل چهار هزار و 500 هكتار بين كشاورزان سيستان و بلوچستان توزيع شده و بر اساس برنامه تدوين شده اين سطح تا 20 هزار هكتار افزايش داده مي شود.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي سيستان و بلوچستان گفت: كشاورزان منطقه سيستان با توجه به ورود آب به منطقه فرصت مناسبي را براي كشت سورگوم دارند زيرا متوسط عملكرد آن بيش از 90 تن در هكتار است.
نجفي از كشاورزان سيستان خواست با توجه به فساد پذيري سريع محصولات جاليز و دور بودن منطقه از بازارهاي بزرگ كشور از توسعه كشت جاليز خودداري و با كشت سورگوم ضمن كسب درآمد بيشتر به تامين علوفه بخش دامپروري منطقه كمك كنند.
وي خاطر نشان كرد: به منظور حمايت و تشويق كشاورزان سيستان و بلوچستان با پيگيري هاي به عمل آمده و كسب موافقت اين وزارتخانه به ازاي هركيلوگرم بذر سورگوم 30 هزار ريال يارانه پرداخت مي شود اين درحالي است كه در سطح ملي براي هركيلوگرم اين محصول 10 هزار ريال يارانه پرداخت مي شود.
7316 /8005 /6081

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «4500 هكتار از زمين هاي كشاورزي سيستان و بلوچستان زير كشت سورگوم رفت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6149) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا