آغاز به كار هفت هزار پليس نامحسوس امنيت اخلاقي در تهران

به گزارش خبرنگارايرنا سردار حسين ساجدي نيا روز دوشنبه در حاشيه آغاز به كار اين طرح در جمع حبرنگاران افزود: بحث عفت عمومي و حفاظت از امنيت اخلاقي در جامعه يكي از دغدغه هاي شهروندان است كه در اين خصوص نيروهاي پليس علاوه بر اجراي وظايف و ماموريت هاي خاص خود در حوزه امنيت اخلاقي نيز به انجام وظيفه خواهند پرداخت.
وي، آلودگي صوتي، حركات پرخطر در حوزه راهنمايي و رانندگي، مزاحمت براي نواميس و كشف حجاب در خودروها را چهار مورد اصلي دانست كه ماموران پليس در صورت مشاهده با آن برخورد خواهند كرد.
سردار ساجدي نيا در مورد مكانيزم برخورد با هنجار شكنان حوزه امنيت اخلاقي گفت: ماموران نامحسوس نيروي انتظامي با ديدن تخلف، شماره پلاك خودروي فرد متخلف را يادداشت و از طريق پيامك به پليس امنيت اخلاقي ارسال مي كنند.
وي افزود: از سوي پليس امنيت با فرد متخلف تماس گرفته مي شود و فرد بايد در زمان مشخص شده به اين نهاد براي پيگيري مراجعه كند.
رئيس پليس تهران بزرگ خاطر نشان كرد: اگر فرد متخلف خود را در زمان مشخص شده به پليس معرفي نكند ماموران نيروي انتظامي با اطلاعاتي كه از شخص مورد نظر دارند براي اجراي قانون وارد عمل خواهند شد.
به گفته سردار ساجدي نيا چنانچه آدرس و يا مشخصات فرد متخلف صحيح نباشد از طريق پلاك خودرو و هنگام نقل و انتقال آن، نسبت به شناسايي و برخورد قانوني اقدام مقتضي انجام مي شود.
وي با تاكيد براينكه اين نيروهاي نامحسوس تنها از طريق ارسال پيامك به پليس امنيت كار، خود را انجام مي دهند گفت: علاوه بر نيروهاي نامحسوس، نيروهاي پليس نيزمانند گذشته حضوري فعال در سطع معابر و بزرگراه ها خواهند داشت.
1109/9343//7244

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز به كار هفت هزار پليس نامحسوس امنيت اخلاقي در تهران» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6150) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا