کابوس سرخ شیطان

منچستر ممكن است در صورت چهارمي هم سهميه نگيرد

کابوس سرخ شیطان

دوشنبه 30 فروردین 1395 0

فوتبال جهان - با توجه به شرایط تیم‌های انگلیسی احتمال دارد شیاطین‌سرخ در صورت چهارم شدن هم به لیگ قهرمانان نرسند.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ منچستر‌يونايتد هنوز اميدش براي كسب سهميه ليگ قهرمانان اروپا براي فصل بعد را از دست نداده است. اين تيم كه جدال سختي با چند تيم ديگر براي ايستادن به رتبه چهارم جدول دارد، در بازي اين هفته‌‌اش مقابل ويلاي قعرنشين با يك گل به برتري رسيد تا همچنان با 4 امتياز اختلاف نسبت به سيتي در رتبه پنجم جدول بايستد. حالا و با توجه به بازي‌هاي باقي‌مانده ليگ، شياطين سرخ و در رأس آنها لوئي فان‌خال اميد زيادي دارند سيتي امتياز از دست بدهد تا جاي آنها در رتبه چهارم جدول را بگيرند. رتبه‌اي كه مي‌تواند براي‌شان سهميه ليگ قهرمانان اروپا در فصل پيش ‌رو را داشته باشد. البته يونايتد خيلي هم از رسيدن به اين رتبه مطمئن نيست، چون وستهم و ساوتهمپتون تيم‌هاي ششم و هفتم جدول رده‌بندي هم با 52 و 50 امتياز در تعقيب تيم 53 امتيازي يونايتد هستند.

شرايط ترسناك
حالا البته نكته غم‌انگيزتري هم در اين ميان وجود دارد، چون بسته به شرايطي خاص، حتي ايستادن در رتبه چهارم جدول رده‌بندي هم نمي‌تواند تضميني براي رفتن يونايتد به ليگ قهرمانان اروپا باشد! ماجرا از اين قرار است كه هواداران يونايتد بايد بيش از هر زمان ديگري براي نتيجه نگرفتن دو دشمن‌شان در رقابت‌هاي اروپايي (ليگ قهرمانان اروپا و ليگ اروپا) دعا كنند. سيتي به نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان رسيده و ليورپول هم فعلاً در جمع 4 تيم پاياني ليگ اروپاست اما اين موضوع چه تأثيري در وضعيت يونايتد دارد؟ براي يافتن پاسخ بايد اشاره‌اي به تغييرات قوانيني كرد كه يوفا اعمال كرده است‌؛ تيم‌هايي كه ليگ قهرمانان اروپا و ليگ اروپا را فتح مي‌كنند، سهميه ليگ قهرمانان اروپا براي فصل بعد را مستقيماً به دست مي‌آورند، به اين معني كه اگر سيتي و ليورپول دو جام را ببرند و آن وقت يونايتد هم به جاي سيتي در ليگ چهارم شود، آن وقت انگليس بايد 6 نماينده در ليگ قهرمانان اروپا براي فصل بعد داشته باشد ولي... ولي قانون فيفا اعمال محدوديت كرده و به هيچ كشوري اجازه نمي‌دهد بيش از 5 نماينده در ليگ قهرمانان اروپا داشته باشد. به اين ترتيب اگر سيتي و ليورپول در اروپا موفق به قهرماني شوند، آن وقت تيمي كه در ليگ برتر چهارم شده است، اجازه حضور در ليگ قهرمانان اروپا را به دست نمي‌آورد و بايد به ليگ اروپا برود! به اين ترتيب است كه يونايتد نه تنها بايد تلاش كند سيتي را در ليگ برتر جزيره بگيرد بلكه بايد دعا كند حداقل يكي از دو رقيب سنتي‌‌اش نتواند قهرمان جام‌هاي اروپايي شود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کابوس سرخ شیطان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6218) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی