مرحله دوم طرح پيمايش ملي سنجش سرمايه اجتماعي در شيراز اجرا مي شود

به گزارش ايرنا سيد علي محمد موسوي، دوشنبه در جمع خبرنگاران در شيراز افزود: مرحله دوم اين طرح در ادامه مرحله نخست كه از پانزدهم تا بيست و پنجم بهمن سال 94 همزمان با مراكز استان هاي كشور در شيراز اجرا شد به اجرا در خواهد آمد.
وي، با اشاره به نامگذاري امسال به نام 'اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل'، از سوي رهبر معظم انقلاب بيان كرد: بي ترديد، لازمه اقدام و عمل صحيح در هر حوزه، شناخت و درك درست و واقعي از مسايل و مشكلات آن حوزه و آگاهي كامل از اطلاعات مرتبط با آن است.
موسوي گفت: لازمه حكمراني خوب در هر جامعه، فهم به روز از رضايت مندي، اعتماد و مشاركت مردم است و بر همين اساس، دولت تدبير و اميد از سال 93، اجراي طرح پيمايش ملي وضعيت اجتماعي – فرهنگي جامعه ايراني را در دستور كار خود قرار داد.
مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري فارس ادامه داد: اجراي صحيح و دقيق مرحله دوم طرح پيمايش ملي وضعيت اجتماعي – فرهنگي جامعه ايراني در گرو مشاركت آحاد افراد جامعه در آن است.
وي، هدف از اجراي اين طرح را آگاهي مسئولان از نظرات مردم بر اساس يك شيوه علمي و كاملا تصادفي دانست و اظهار داشت: پس از اجراي طرح و جمع بندي مطالب، مي توانيم يك تصوير درست از جامعه اجتماعي - فرهنگي كشور به دست آوريم.
او اضافه كرد: همچنين هدف ديگراجراي طرح پيمايش ملي سنجش سرمايه اجتماعي، افزايش دانش مديران و برنامه ريزان كشور براي بهينه سازي سياست هاي اجتماعي و فرهنگي كشور است.
موسوي گفت: انتظار ما از شهروندان اين است كه براي ايجاد دقت بهتر و اطمينان بيشتر در جمع آوري اطلاعات، در پاسخ به شاخص هاي تعيين شده در فرم هاي تهيه شده طرح، با صبر و حوصله به پرسشگران پاسخ دهند چرا كه اطلاعات جمع آوري شده اساس برنامه ريزي ها و تصميم گيري هاي كلان در بخش هاي مختلف كشور خواهد بود.
موسوي بيان كرد: مرحله دوم طرح پيمايش ملي وضعيت اجتماعي – فرهنگي جامعه ايراني با همكاري فرمانداري ها و نيروهاي انتظامي و امنيتي اجرا خواهد شد.
او افزود: تمام پرسشگران اين طرح داراي معرفي نامه از استانداري فارس هستند و شهروندان مي توانند در هنگام مراجعه پرسشگران، براي احراز هويت، از آنها تقاضاي معرفي نامه كنند.
پس از تصويب اجراي طرح پيمايش سرمايه اجتماعي در سال 93 توسط شوراي اجتماعي كشور، پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات با همكاري وزارت كشور و مركز افكارسنجي دانشجويان ايران (ايسپا) اجراي اين طرح ملي را در دستور كار خود قرار دادند.
پس از سپري كردن مراحل و فرآيند علمي، داده هاي اين پيمايش در ماه هاي آبان و آذر سال 93 در نقاط شهري و روستايي كشور با نمونه اي به حجم 14 هزار و 200 جمع آوري شد.
جامعه آماري اين طرح، مجموع افراد بالاي 18 سال خانوارهاي شهري و روستايي ساكن در 31 استان كشور در زمان اجراي طرح را شامل مي شد.
هر يك از افراد بالاي 18 سال خانوارهاي شهري و روستايي ساكن در هر استان، در زمان اجراي طرح، به منزله واحد آماري در نظرگرفته شدند.
6122 /6118

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرحله دوم طرح پيمايش ملي سنجش سرمايه اجتماعي در شيراز اجرا مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6256) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا