درگيري شديد ميان ارتش نيجريه و بوكوحرام

به گزارش خبرگزاري رويترز،«ثاني عثمان» سخنگوي ارتش نيجريه در بيانيه اي كوتاه اعلام كرد كه گروه تروريستي بوكوحرام به نيروهاي گردان 113 ارتش حمله كرده است و درگيري ميان نيروها و تروريست هاي بوكوحرام از اوايل بامداد امروز آغاز شده است.
وي در بيانيه ارتش به جزئيات بيشتري در خصوص اين حمله و درگيري هاي متعاقب آن در منطقه كارتو، از جمله شمار تلفات احتمالي اشاره اي نكرد.
اين خبر در حالي منتشر مي شود كه نيجريه چندي پيش مدعي شده بود كه توانسته است گروه تروريستي بوكوحرام را از پاي درآورد.
به رغم ادعاهاي نيجريه، گروه تروريستي بوكوحرام همچنان به حمله هاي مرگبار خود عليه مواضع نظامي و غيرنظامي در اين كشور ادامه داده است.
بوكوحرام كه از سال 2009 در نيجريه فعاليت هاي تروريستي خود را آغاز كرد، تاكنون بيش از 20 هزار نفر را به خاك و خون كشيده است و به همين دليل خونريزترين گروه تروريستي جهان محسوب مي شود.
گروه هاي حقوق بشري نيز مي گويند بوكوحرام تاكنون هزاران نفر از جمله بيش از دويست دانش آموز دختر را ربوده و صدها هزار نفر را آواره كرده است.
بوكوحرام كه با گروه تروريستي داعش هم پيمان شده است خود را ولايت غرب آفريقا معرفي مي كند.
خاورم**9156**1010

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درگيري شديد ميان ارتش نيجريه و بوكوحرام» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6270) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا