پارسال ايرانيان بيش از دو ميليارد دقيقه مكالمه بين المللي داشتند

به گزارش روابط عمومي شركت ارتباطات سيار ايران، «حسين معدني پور» افزود: برقراري اين حجم مكالمه در سال 1394 با تلاش بي وفقه مديران و كارشناسان شركت ارتباطات زيرساخت و از طريق درگاه هاي بين الملل اين شركت با ديگر نقاط جهان امكان پذير شده است.
وي گفت: اين مكالمه ها از طريق تجهيزات مداري و انتقال همزمان مكالمه هاي تلفني روي يك شبكه ديتا (voip) شركت ارتباطات زيرساخت برقرار شده است.
معدني پور ادامه داد: سهم ترافيك حاصل از اين ميزان مكالمه ها از ايران به مقصد ديگر كشورها يك ميليارد و 200 ميليون دقيقه و ميزان ترافيك وارد شده به ايران يك ميليارد دقيقه بود.
وي افزود: شركت ارتباطات زيرساخت در روزهاي نوروز امسال، 83 ميليون و 800دقيقه ترافيك بين الملل هموطنان را بين ايران و ديگر كشور هاي جهان برقرار كرد كه از اين حجم مكالمه، 48 ميليون و 100 هزار دقيقه سهم ترافيك صادر شده از ايران به ديگر كشورها و 35 ميليون و 700 هزار دقيقه سهم ترافيك وارد شده بين الملل به كشور بود.
مديركل كنترل و هماهنگي مديريت شبكه شركت ارتباطات زيرساخت گفت: اوج ترافيك روزانه مربوط به روز اول فروردين بود كه در اين روز 9 ميليون و 600 هزار دقيقه مكالمه صورت گرفت.
پيش از اين وزيرارتباطات و فناوري اطلاعات از تشكيل كميته اي ويژه براي نوروز 95 خبر داده بود تا اقدام هايي مانند افزايش ظرفيت شبكه ارتباطي، راه اندازي آنتن هاي تلفن همراه در جاده هاي مسافرپذير و مركزهاي زيارتي و گردشي و جبران نبود پوشش يكديگر با رومينگ ملي از سوي اپراتورها انجام شود.
اقتصام(1)2078**1961

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارسال ايرانيان بيش از دو ميليارد دقيقه مكالمه بين المللي داشتند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6273) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا