اعلام آمادگی چین و برخی کشورهای اروپایی برای فاینانس ایرباس ایران

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، از اعلام آمادگی کشور چین و برخی کشورهای اروپایی برای تأمین مالی و فاینانس قرارداد ایران‌ایر و کمپانی ایرباس در خرید هواپیما خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی عابدزاده امروز در حاشیه دیدار وزیر راه و شهرسازی ایران و وزیر حمل و نقل دریا و شیلات فرانسه در ساختمان وزارت راه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ درخصوص قرارداد ایرباس هنوز زمان مشخصی اعلام نشده اما این پروسه زمان براست. 


عابد زاده درباره رایزنی دولت برای رفع مشکل مبادلات ارزی ایران با دنیا پس از برجام، توضیح داد: در اروپا و به خصوص کشور فرانسه پوشش‌های بیمه‌ای در حال تأمین است و در این باره مشکلی نیست، اما باید روابط بین بانکی برقرار شود که این مقداری زمان بر است.

 
وی درباره فاینانس خرید ایرباس‌ها بیان کرد:‌ کل قرارداد باید ابتدا به نتیجه برسد، در پرداخت‌ فاینانسرهای زیادی هستند که آمادگی دارند، فاینانس این خریدها را انجام دهند و در فاینانس‌های خارجی مشکلی نداریم که البته در این باره چین و اروپایی‌ها آمادگی انجام این فاینانس را دارند.
 
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، درباره امضا اسناد حمل و نقل هوایی در دیدار وزرای راه ایران و حمل و نقل فرانسه، گفت:‌ بین ایران‌ایر و ایرفرانس سند همکاری به امضا رسید، در مورد همکاری‌ فنی ایرفرانس و هما توافقاتی انجام شد که البته در گذشته‌ای دور وجود داشت و امروز این ارتباطات فنی مجدداً برقرار خواهد شد.
 
عابدزاده درباره فاینانس هواپیماها گفت: طبق اشاره وزیر حمل و نقل فرانسه موضوع فاینانس که قسمت اصلی آن بحث پوشش‌های بیمه‌ای است کلیاتش توسط اروپا و فرانسوی‌ها پذیرفته شد و بخش ارتباطات مالی آن باید بین بانک‌ها انجام شود. 


وی در ادامه با اشاره به اینکه قرارداد ایرباس‌ها مدام در حال بررسی است و نهایی شدن آن در آینده نزدیک خواهد بود، گفت:‌ ایرباس در حال اخذ مجوزهای لازم از اوپَک است که پس از اخذ مجوزهای لازم قرارداد نهایی خواهد شد.


انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعلام آمادگی چین و برخی کشورهای اروپایی برای فاینانس ایرباس ایران» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6288) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران