برومند: نقش مظلومی در این باخت پررنگ‌تر از برانکو بود

فرزاد اگر برادر فرهاد نبود، بايد بليت مي‌خريد به ورزشگاه مي‌رفت!

برومند: نقش مظلومی در این باخت پررنگ‌تر از برانکو بود

دوشنبه 30 فروردین 1395 0

فوتبال ایران - دروازه بان اسبق استقلالی ها که از شکست این تیم در دربی عصبانی بود، گفت: «مگر استقلال تاکتیک دارد که می‌رود پشت درهای بسته؟!»

روزنامه خبرورزشی / حبيب افتخاري؛ پرويز برومند از شكست استقلال مقابل پرسپوليس به قدري خشمگين است كه نمي‌تواند حرف‌هايي كه در دل دارد را بيان نكند. سنگربان خاطره‌انگيز آبي‌ها در تاريخ دربي! در گفت‌وگو با خبرورزشي به شدت از پرويز مظلومي انتقاد كرد.


* درباره دربي و شكست تلخ استقلال چه نظري داري؟
باور كنيد بعد از بازي دنيا روي سرم مي‌چرخيد. تا شب گيج و ناراحت بودم و عصباني شدم چون خوار شديم، زيرا آقاي مظلومي ما را تحقير كرد. نقش ايشان در پيروزي پرسپوليس پررنگ‌تر از نقش برانكو ايوانكوويچ است و پرسپوليسي‌ها بايد ممنون او باشند نه برانكو يا طارمي! نيمكت اين دو تيم بزرگ است و حرمت دارد. روي نيمكت استقلال 10 نفر مي‌نشينند، خب بگويند چه‌كار مي‌كنند؟ شايد هم نكاتي را گفته باشند اما مظلومي گوش نمي‌كند. ديدن امثال دين‌محمدي و نوازي روي نيمكت خوشحال‌كننده است اما فرزاد مجيدي را كه مي‌بينم، به‌هم مي‌ريزم! مظلومي كنار زمين مي‌ايستد و با چهره‌اي از استرس همين حس را همراه با ترس به بازيكنان تزريق مي‌كند. ايشان از نظر مديريتي و فني نمي‌تواند تيمي نظير استقلال را اداره كند. اين را بنده كه با او كار كرده‌ام، به عينه ديده‌ام.

* چطور؟
خدا شاهد است خيلي چيزها ديده‌ام و نبايد بگويم ولي مثال مي‌زنم كه با چشمم سر تمرين ديدم ميلاد ميداودي چه حرف‌هايي به مظلومي زد و اين مربي در واكنش سرش را چرخاند! از نظر فني نيازي نيست مثال بزنم چون عملكرد مس كرمان، آلومينيوم هرمزگان و همين استقلال گواه مي‌دهد كه توان فني‌اش چقدر است. ايشان بازيكن بزرگي بوده و براي استقلال زحمت كشيده اما مربيگري كار متفاوتي است و هر روز پيشرفته‌تر مي‌شود. بازيكن بايد تحت تأثير مربي باشد، مربي بايد فن بيان قوي داشته باشد. از نيم‌فصل دوم استقلال ضعيف نتيجه مي‌گيرد و به دليل عملكرد دروازه‌بانش چند بازي را نباخت اما هميشه يك نفر نمي‌تواند منجي تيم باشد. آقاي مظلومي 4 بار پرسپوليس را برد و در عرض 90 دقيقه عدد 4 را تبديل به نماد پرسپوليسي‌ها كرد. بازي شش‌تايي‌ها را كسي يادش نيست و فيلمي هم از آن وجود ندارد اما اين بازي 4 گله در تاريخ مي‌ماند. اين نتيجه و فوتبال زشتي كه استقلال بازي كرد، قلب همه هواداران را به درد آورد. خيلي‌ها ساعت‌ها نتوانستند جلوي اشك‌شان را بگيرند. من براي دربي به يك رستوران دعوت شده بودم و آخر بازي 40 تا پرسپوليسي جلوي چشمانم پايكوبي مي‌كردند و عدد 4 را نشانم مي‌دادند. به خدا شب از سردرد خوابم نمي‌برد. ساعت 2 نيمه شب سهراب بختياري‌زاده زنگ زد و ديدم حال او هم بهتر از من نيست. شما فكر مي‌كنيد هواداران رقيب ما را در خيابان ببينند، متلك نمي‌اندازند؛ به خصوص به من كه در يك دربي دردسر درست كردم؟ بازي با كلمات برايم زجرآور است.

* منظورت به چه موردي است؟
ما جوانگرايي كرده‌ايم، كدام جوان مقابل پرسپوليس بازي كرد؟ رحمتي، مكويان، عمران‌زاده، مجيدي، حيدري، ابراهيمي، خرسندنيا، شيحي، برهاني، فخرالديني و شهباززاده در مقايسه با خود مظلومي جوان هستند اما در قياس با احمدزاده، عليپور، طارمي، مسلمان و... جوان نيستند. چرا استقلال يك بازيكن 21، 22 ساله در ميدان نداشت؟ پس مدام از شعار جوانگرايي استفاده نشود. وقتي پرسپوليس آخر جدول بود، برانكو صحبت قهرماني مي‌كرد، آن‌وقت استقلال صدر جدول بود و مظلومي مي‌گفت هدف كسب سهميه است. اين روحيه ايشان به تيم تزريق شد. اگر توقع بازيكنانت به قهرماني تبديل مي‌شد، مسلماً با روحيه جاه‌طلبي بالاتري وارد ميدان مي‌شدند. نزديك دربي است و يك بازيكن جرأت نكرد براي پرسپوليس كري بخواند چون ته دل تمامي‌شان ترس ايجاد شده بود. قبل از مسابقه دو، سه مرتبه ارنج عوض مي‌شود و مظلومي به رختكن پرسپوليس مي‌رود. اين روحيه يك مربي و تيم از پيش برنده نيست. تمرينات استقلال پشت درهاي بسته برگزار مي‌شود، چرا؟ كه تاكتيك‌ها لو نرود؟ كدام تاكتيك؟ تاكتيكي كه قرار است تيم‌مان برود توي قوطي كبريت و مدافعان بزنند زير توپ؟ وقتي آدم به خودش و كارش اعتماد نداشته باشد، خروجي‌اش همين مي‌شود كه مي‌بينيم. بعد از مسابقه هم فرزاد مجيدي گفته حتي اگر برنده مي‌شديم، كسي حق مصاحبه نداشت. باعث سرشكستگي ما استقلالي‌ها نيست اين حرف‌ها زده شود؟ فرزاد اگر برادر فرهاد نبود، بايد از باشگاه بليت مي‌گرفت كه بتواند برود بازي استقلال را تماشا كند يا مي‌رفت كافي‌نت تا بتواند بليت الكترونيكي بخرد. يك موضوع ديگر را بگويم؛ در جريان بازي اگر دو تا بازيكن داخل زمين بود، يك نفرش داخل دروازه بود كه طبيعتاً نمي‌توانست از محوطه جريمه خارج شود و در واقع استقلال يك بازيكن داشت به نام خسرو حيدري، آن وقت تعويض شد. به همين علت مي‌گويم پرسپوليسي‌ها بايد از مظلومي تشكر كنند. اوج خلاقيت مظلومي، دقايقي بعد از تعويض خسرو رخ داد؛ اينكه پروپييچ سرزن را وارد ميدان كرد تا احتمالاً بنده از پاي تلويزيون توپ برايش سانتر كنم. اگر به برانكو مي‌گفتند يك تعويض براي استقلال در نظر بگيرد، به فكرش نمي‌رسيد چنين خدمتي به پرسپوليس انجام دهد. من به عنوان بازيكن دربي را باخته بودم و عصبي و ناراحت مي‌شدم اما تازه ديروز فهميدم درد تماشاگر و هوادار بيشتر از بازيكن است. بازيكن به بن‌بست برسد، تيمش را عوض مي‌كند ولي هوادار نمي‌تواند عشقش را عوض كند.

* چاره كار چيست؟
مظلومي كه استعفا بده نيست، چون نمي‌خواهد قيد مابقي قراردادش را بزند اما اگر او تغيير نكند، استقلال در 4 بازي باقي‌مانده 4 امتياز هم نمي‌گيرد و فينال جام حذفي را از دست مي‌دهد. گفتم 4 و داغ دلم تازه شد كه دلمان به همين عدد خوش بود و حالا جگرمان با شنيدنش آتش مي‌گيرد. عملكرد رحمتي باعث شد 6 تا تكرار نشود اما همين 4 خيلي ناراحت‌كننده‌تر از 6 است. آقاي مظلومي، يادت هست وقتي استقلال 2 بر صفر از پرسپوليس پيش بود، كنار زمين چه حركاتي انجام مي‌دادي و ايمون زايد 3 گل زد؟ بازي با احساسات طرفداران رقيب باعث چنين تاواني شد.

پرویز مظلومی استقلال


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برومند: نقش مظلومی در این باخت پررنگ‌تر از برانکو بود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6367) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی