تکریم معلم راهی به سوی تقویت فرهنگ جامعه

تلاش برای بزرگداشت و تکریم معلم گامی به سوی رشد و توسعه فرهنگی جامعه است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، فرماندار کاشان در نشست ستاد بزرگداشت مقام معلم کاشان گفت: مقام و منزلت معلم را نباید با معیارهای مادی سنجید و تکریم معلم در جامعه یک وظیفه همگانی است.

رییس شورای آموزش و پرورش کاشان با اشاره به الگو محور بودن نقش معلم در جامعه تصریح کرد: جایگاه معلم در مواردی حتی بر نقش والدین نیز برتری می یابد چراکه دانش آموزان با خلقیات و جزئیات زندگی معلم به خوبی ارتباط برقرار می کنند.

محمود خدمتی افزود:سرمایه گذاری برای بزرگداشت و تکریم معلم تجربه ای است که در کشورهای پیشرفته اجرایی شده است اما در سالهای اخیر مشکلات معیشتی و تبعیض در پرداخت نسبت به سایر مشاغل، فرهنگیان ما را نگران کرده است.

رییس شورای اسلامی شهر کاشان با تاکید بر تبیین جایگاه معلم و حل مشکلات فرهنگیان بیان داشت: اصلاح جامعه را باید از مدرسه شروع کنیم چراکه فرهنگیان موثرترین قشر در توسعه جامعه هستند.

حسین حیدریان در پایان گفت: معلمی فراتر از یک شغل است و مقام و منزلت معلم قابل قیاس با سایر افراد جامعه نیست. 

انتهای پیام/م


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تکریم معلم راهی به سوی تقویت فرهنگ جامعه» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6405) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران