ماجرای گلایه وزیر از صنعت دارویی/آینده صادرات دارو

به گزارش قدس آنلاین ،دکتر رسول دیناروند در گفتگو با مهر، اظهارداشت: گلایه و دلخوری وزیر، از صادرات دارو است. انصافا در دو سال اخیر، یکی از محورهای تمام مذاکرات بین المللی وزیر، توسعه صادرات دارو و تجهیزات پزشکی بوده است. یعنی در مذاکره با کشورها به خصوص کشورهای منطقه خودمان، محور اصلی مذاکرات و یا گاهی اوقات تنها محور مذاکرات دکتر هاشمی، این بوده که صادرات را تسهیل کند.

وی با عنوان این مطلب که ما از وضعیت موجود رضایت نداریم، گفت: از عملکرد صنعت داروسازی کشور رضایت نداریم برای اینکه از این فرصت هایی که وزیر توانسته ایجاد کند و تلاش هایی که شده است، هنوز خوب استفاده نشده است.

رئیس سازمان غذا دارو، ادامه داد: البته من اطمینان دارم این وضع باقی نمی ماند و ما شاهد توسعه صادرات دارویی خواهیم بود.

دیناروند با ابراز امیدواری به رشد صادرات دارو در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، تاکید کرد: وضعیت صادرات دارو در سال ۹۶ خیلی بهتر از ۹۵ خواهد بود.

وی در توضیح این ادعای خود برای توسعه صادرات دارو، گفت: زمینه سازی ها و زیرساخت ها فراهم شده و این اتفاق خواهد افتاد.

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به این سئوال که چالش پیش روی صنعت داروسازی برای صادرات در دو سال اخیر چه بوده است، اظهارداشت: بخش خصوصی صنعت داروسازی کشور ضعیف است و این صنعت عمدتا در اختیار بخش های عمومی و شبه دولتی قرار دارد و این بخش ها نیز به بازار داخلی کفایت کرده اند و حضور جدی در عرصه بین المللی و صادرات دارو ندارند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ماجرای گلایه وزیر از صنعت دارویی/آینده صادرات دارو» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6466) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین