اوضاع دشوار پناهجویان عراقی در ترکیه

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مشرق، روژ عزیز کریم، نماینده مرکز امور پناهجویان عراقی در ترکیه، خاطرنشان کرد: هزاران پناهجوی عراقی در ترکیه به علت اینکه دولت آنکارا مرزهای مشترک خود با اروپا را بسته است، با اوضاع سخت و نامناسبی مواجه شده اند و اندوخته مالی بسیاری از آنها پایان یافته است و قادر به تأمین نیازهای ساده و روزمره خود نیستند.

عزیز گفت: سودجویان به فریب و کلاهبردای از پناهجویان عراقی می پردازند و دفاتر سازمان ملل متحد در  ترکیه نیز جوابی به درخواست پناهجویان برای دریافت حق پناهندگی نمی دهند.

وی افزود: بسیاری از پناهجویان عراقی به علت سختی شرایط حاکم تصمیم گرفته اند که به کشورشان بازگردند و انفجارهای تروریستی و ناآرامی های ترکیه نیز عزم آنها رابرای بازگشت به کشورشان پیش از پیش جزم کرده است.

روژ عزیز کریم روز 23 ژانویه گفته بود که 65 نفر از پناهجویان اهل منطقه کردستان عراق هنگام مهاجرت غیرقانونی به اروپا در دریای اژه غرق شدند و جان خود را از دست دادند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اوضاع دشوار پناهجویان عراقی در ترکیه» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6467) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین