حوادث قندوز در هرات تکرار نمی‌شود/مجاهدین برای مبارزه با دشمن از کسی اجازه نمی‌گیرند + عکس

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم،«محمد اسماعیل خان» والی سابق هرات و وزیر سابق انرژی و آب افغانستان با اشاره به افزایش ناامنی در این کشور گفت که نمی‌گذاریم هرات به سرنوشت قندوز دچار شود.

وی افزود که مجاهدین افغان برای مبارزه با دشمن از کسی اجازه نمی‌گیرند.

چهره جهادی غرب افغانستان در مراسم گرامیداشت از سالروز خروج نیروهای ارتش شوروی سابق از ولایت هرات در جمع مردم و مقامات دولتی گفت که مجاهدین برای بیرون راندن شوروی از کسی اجازه نگرفتند و تنها به حکم قرآن، جهاد کردند بنابراین با کسانی که به دنبال ناامنی هرات باشند نیز به مبارزه برخواهیم خواست.

اسماعیل خان تصریح کرد که رئیس جمهور افغانستان به ملت مراجعه کند.

والی سابق هرات اظهارداشت در گوشه و کنار این سرزمین برای استقلال و حاکمیت ملی افغانستان حاضر به مبارزه‌ایم و فرزندان این مرز و بوم نیز اجازه دست درازی نخواهند داد.

وی با اشاره به کشته شدن هزاران نفر از مردم افغانستان در سالهای گذشته تاکید کرد که هدفش ترساندن مردم نیست اما باید وحدت و برادری در این کشور حفظ شود و سنی، شیعه، تاجیک، ازبک و هزاره و سایر اقوام افغانستان همه فرزندان یک سرزمین هستند و اجازه اشغال به بیگانه و تفرقه نخواهند داد.
محمد اسماعیل خان با حضور در همایشهای مختلف برای چندمین بار است که نسبت به اوضاع امنیتی و سهم گرفتن مجاهدین در تامین امنیت افغانستان هشدار می‌دهد.

وی بارها از حکومت افغانستان خواسته است تا از مجاهدین این کشور برای تامین امنیت و مشاوره استفاده کند.

در ادامه تصاویری از مراسم گرامیداشت سالروز خروج نیروهای ارتش سرخ شوروی سابق از هرات را مشاهده کنید:


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوادث قندوز در هرات تکرار نمی‌شود/مجاهدین برای مبارزه با دشمن از کسی اجازه نمی‌گیرند + عکس» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6521) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین