زایمان در آب به تمام مادران توصیه نمی‌شود

استان‌ها > اصفهان - به گزارش ایسنا، یک متخصص زنان و زایمان گفت: زایمان در آب برای تمام مادران توصیه نمی‌شود و برای انجام آن نیاز به شرایطی مانند وضعیت قرار گیری جنین، قرارگیری مادر در جریان فعال زایمان، سلامت قلب جنین، عدم وجود خون‌ریزی و پاره نشدن کیسه آب لازم است.

بهناز خانی، با اشاره به اینکه از جمله مزیت‌های زایمان در آب کاهش درد مادر به هنگام زايمان است، اظهار کرد: البته زایمان در آب به تمام مادران توصیه نمی‌شود.

این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه آمار انجام زایمان در آب زیاد نیست و تنها 17 مورد در اصفهان از این روش استقبال کردند، افزود: دو ماه از راه اندازی بخش زایمان در آب در بیمارستان شهید بهشتی می‌گذرد و مادران باید نسبت به این روش آگاه شوند.

خانی با اشاره به اینکه تا کنون مادران باردار بسیاری از روش زایمان در آب استقبال کردند و این روش در میان آن‌ها ارجحیت یافته است، اضافه کرد: انجام این روش برای تمام مادران توصیه نمی‌شود و براي انجام آن نياز به شرايطي مانند وضعيت قرارگيري جنين، قرارگيري مادر در جریان فعال زایمان، سلامت قلب جنين، عدم وجود خون‌ريزي و پاره نشدن كيسه آب است.

این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه انجام زایمان در آب محدویتی ندارد و مادران در دفعات بعدی زايمان می‌توانند با داشتن شرایط لازم از این روش استفاده کنند، ادامه داد: این روش ضمن بالابردن تحمل مادر در روند تسریع زایمان و تحمل مراحل مختلف زایمان نیز مؤثر است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زایمان در آب به تمام مادران توصیه نمی‌شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6533) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین