مسلمان: علی دایی گفت هر طور دوست دارید خوشحالی کنید

اگر رحمتي ناراحت است از او عذرخواهي مي‌كنم / هر كس جاي طارمي بود به من پاس نمي‌داد

مسلمان: علی دایی گفت هر طور دوست دارید خوشحالی کنید

دوشنبه 30 فروردین 1395 0

فوتبال ایران - هافبک چپ پای پرسپولیس در دربی تهران یکی از بهترین بازیکنان زمین بود.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ محسن مسلمان در خط هافبك به خوبي وظايف بازيسازي را انجام داد و حتي توانست نام خودش را به عنوان يكي از گلزن‌هاي دربي در تاريخ ثبت كند. مسلمان درباره پيروزي در دربي و حاشيه‌هايي كه در اين مسابقه رخ داد، حرف‌هاي جالبي مي‌زند. مصاحبه هافبك پرسپوليس را با خبر‌ورزشي مي‌خوانيد.


* تصور مي‌كردي دربي اينقدر زيبا شود؟
پيش‌بيني مي‌كردم بازي زيبا شود ولي فكر نمي‌كردم 6 گل رد و بدل شود. به‌ هر ‌حال اين بازي حساس بود و پيش‌بيني مي‌شد كه شاهد يك بازي محتاط باشيم. با اين حال هر 2 تيم تهاجمي بازي كردند و ما توانستيم از موقعيت‌ها بهتر استفاده كنيم.

* چرا پرسپوليس اينقدر راحت و بدون استرس بازي كرد؟
قبل از بازي اين جو ايجاد شده بود كه شانس برد پرسپوليس بيشتر است. برانكو روي اين موضوع حساس شده بود و قبل از بازي به ما تأكيد كرد كه ديدار با استقلال اصلاً آسان نيست. استقلال اگر قوي نبود، 25 هفته در صدرجدول قرار نداشت. براي اين بازي آمادگي قبلي داشتيم و هم‌قسم شده بوديم كه 3 امتياز را بگيريم.

* با زدن 4 گل نماد استقلالي‌ها را خراب كرديد، در اين مورد چه صحبتي داري؟
من به اين چيزها اعتقاد ندارم و هدف‌مان گرفتن 3 امتياز بود. خوشحالم كه هواداران را شاد كرديم. ما در پايين جدول قرار داشتيم و خوشبختانه توانستيم آرام آرام به بالا بياييم.
* خوشحالي‌هاي بازيكنان پرسپوليس حواشي زيادي را ايجاد كرد. آيا با نشان دادن عدد 6 قصد كري خواندن براي استقلالي‌ها را داشتيد؟
ما دنبال عدد بازي در دربي نبوديم. قبل از بازي قرار گذاشتيم كه اگر گل بزنيم با دست‌هايمان عدد 2 و 4 را در كنار هم قرار دهيم و ياد هادي نوروزي را زنده كنيم. حالا بعضي‌ها شايد تصور مي‌كنند كه هدف ما نشان دادن عدد 6 بود ولي توضيح دادم كه اين كار را به خاطر شماره 24 انجام داديم.

* حرف و حديث‌هاي زيادي هم درباره درگيري تو با سيدمهدي رحمتي مطرح شد. در اين مورد چه صحبتي داري؟
جا دارد از سيدمهدي رحمتي عذرخواهي كنم. به ‌هر ‌حال او در نيمه اول 2 گل خورد و طبيعتاً فشار زيادي روي اين دروازه‌بان وجود داشت. نمي‌دانم چرا خيلي از تيم‌ها از خوشحالي ما ناراحت مي‌شوند در صورتي كه اين حق را داريم خوشحالي كنيم. رحمتي به سمت من آمد و حرف‌هايي رد و بدل شد اما من مقصر نبودم. در ابتداي نيمه دوم هم به سمت او رفتم تا نشان دهم مشكلي وجود ندارد. واقعاً چيز مهمي نبود و گفتم كه مهدي هم كاپيتان استقلال است و چون احساس مسئوليت مي‌كرد تحت فشار قرار داشت. من مقابل رحمتي همان كاري را انجام دادم كه مقابل مازيار زارع انجام دادم. اگر رحمتي ناراحت شده است عذر مي‌خواهم.

* مثل اينكه رحمتي در بين دو نيمه هم به رختكن شما آمده بود؟
زماني كه مهدي آمد من براي شستن دست و صورتم در رختكن نبودم. گفتم كه مشكلي وجود ندارد.

* خوشحالي شما را چند سال پيش عربستاني‌ها در ورزشگاه آزادي انجام دادند. قبول داري اين موضوع به خاطر آن خوشحالي عرب‌ها حساس شده است؟
فكر نمي‌كنم اين مسائل ربطي هم داشته باشد. ما در بازي با صبا هم اينطوري خوشحالي كرديم. حتي بعد از بازي با دايي هم تماس گرفتيم تا اگر ناراحت شده باشد عذرخواهي كنيم. ما بزرگتر از او در فوتبال نداريم ولي دايي به ما گفت هرطور مي‌خواهيد خوشحالي كنيد چون حق‌تان است.

* به نظر تو اگر پنالتي طارمي گل مي‌شد چه نتيجه‌اي رخ مي‌داد؟
مطمئناً با شرايط بهتر و خيالي آسوده به رختكن مي‌رفتيم ولي اين‌طور نشد. مهم اين بود كه 3 امتياز را بگيريم.

* واقعاً در اين بازي به 6تايي كردن استقلال فكر نمي‌كرديد؟
ما دنبال 6 يا 4 نبوديم فقط براي برد به زمين آمده بوديم. در اين بازي ثابت كرديم كه پرسپوليس شايسته صدرنشيني است.

* قرار نبود رضاييان پنالتي را بزند؟
طارمي در تمرينات پنالتي مي‌زد ولي وقتي روي محسن پنالتي شد، گويا توپ را به رامين داد. در آن لحظه طارمي درخواست كرد كه پنالتي را بزند و به ‌خاطر 2 گلي كه زده بود شرايط روحي بهتري داشت. اين چيزها مهم نيست، مهم گرفتن 3 امتياز بود.

* در مورد عملكرد خودت در اين مسابقه و گلي كه به‌ثمر رساندي صحبت كن.
از عملكردم راضي بودم و توانستم خواسته‌هاي برانكو را در زمين پياده كنم. طارمي هم در آن صحنه به من لطف داشت. هر كس جاي او بود شايد به من پاس نمي‌داد. مهدي فرصت مناسبي براي هت‌تريك داشت ولي موقعيت من بهتر بود و بايد از او تشكر كنم. اين گل را به پدر و مادرم تقديم مي‌كنم كه خيلي برايم زحمت‌كشيدند.

* آيا پرسپوليس قهرمان مي‌شود؟
4 هفته خيلي سخت داريم و حريفان سرسختي هم با ما رقابت مي‌كنند. استقلال هنوز يكي از رقيبان اصلي ماست. فكر مي‌كنم همه چيز به هفته آخر كشيده شود كه اميدوارم قهرمان شويم. اگر هم زودتر قهرمان شديم كه چه بهتر. يك موضوع مهم را هم بايد بگويم.

* چه موضوعي؟
از مسئولان باشگاه تقاضا دارم كه پشت بازيكنان باشند. شايد گفتن بعضي چيزها مناسب نباشد ولي آقاي طاهري به عنوان مدير باشگاه درك بالايي دارد و مي‌داند كه بازيكنان چه نيازهايي دارند. ما براي شخصيت پرسپوليس مي‌جنگيم و اگر نتوانيم قهرمان شويم به‌خاطر بي‌عرضگي خودمان است. مطمئن باشيد تا آخرين لحظه براي قهرماني مي‌جنگيم.

محسن مسلمان پرسپولیس


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسلمان: علی دایی گفت هر طور دوست دارید خوشحالی کنید» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6608) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی