رزبرگ: ماشینم آنقدر تند می‌رود که غمی نداشته باشم!

نیکو پيست شانگهای را هم فتح كرد

رزبرگ: ماشینم آنقدر تند می‌رود که غمی نداشته باشم!

دوشنبه 30 فروردین 1395 0

فوتبال جهان - نیکو رزبرگ با این موفقیت به رکورد چند سال پیش میشائیل شوماخر که 3 گرندپری اول فصل را برده بود، رسید و حالا در پی شکستن آن رکورد است.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ سومين مرحله از گرندپري‌هاي اين فصل فرمول يك در شرايطي روز گذشته در پيست شانگهاي در چين برگزار شد كه مرسدس سر و ته مسابقه را در دست داشت! پس از اتفاقاتي كه در پل پوزيشن رخ داد و نيكو رزبرگ، راننده آلماني مرسدس، عنوان اولي را به دست آورد، مشخص شد كه ديگر راننده اين تيم يعني هميلتون با بدشانسي مواجه و اتومبيلش خراب شده است. اين خبر به آن معني بود كه هميلتون، مدافع عنوان قهرماني اين رقابت‌ها، بايد كار را در روز مسابقه (ديروز) از جايگاه آخر شروع كند. البته با برگزاري رقابت ديروز، مرسدسي‌ها رتبه اولي را حفظ كردند ولي هميلتون با درخشش نسبي‌اي كه داشت، توانست از جايگاه آخر (بيست و دوم) خودش را بالا بكشد و در نهايت كار را با ايستادن در رتبه هفتمي پايان دهد.

اتفاق ويژه
با اين حال اتفاق ويژه همان قهرماني رزبرگ بود. راننده آلماني مرسدس با پشت ‌سر گذاشتن سباستين فتل راننده تيم فراري و دنيل كويات راننده روس تيم ردبول دوباره به عنوان راننده اول از خط پايان گذشت تا در مجموع دو فصل فعلاً 6 پيروزي پي در پي در گرندپري‌ها داشته باشد و در فصل جديد هم به سومين قهرماني‌‌اش از 3 گرندپري اول فصل برسد. البته او براي رسيدن به اين قهرماني كمي به ويژه در شروع مشكل هم داشت‌؛ جايي كه ريكياردو استراليايي شروع بهتري داشت و از او هم جلو افتاد ولي استراتژي جالب توجه رزبرگ كه به جاي 3 يا 4 توقف فقط دو بار براي تعويض لاستيك‌هايش متوقف شد، جواب داد و او در نهايت اشتباه اوليه‌‌اش را جبران كرد.

شروعم خوب نبود
رزبرگ بعد از پايان مسابقه به اين مورد اشاره كرد و گفت: «بايد بگويم شروع مسابقه‌ام اصلاً خوب نبود و برعكس من ريكياردو واقعاً استارت خوبي داشت ولي ماشين من آنقدر تند مي‌رود كه غمي نداشتم. ضمن اينكه احساس خيلي خوبي هم در كل اين رقابت داشتم. در نتيجه، هم توانستم با رقبايم ايجاد فاصله كنم و هم اينكه وضعيت لاستيك‌هايم را به درستي كنترل كنم.»

ركورد شوماخر
رزبرگ با اين موفقيت به ركورد چند سال پيش ميشائيل شوماخر كه 3 گرندپري اول فصل را برده بود، رسيد و حالا در پي شكستن آن ركورد است. خبر بهتر براي او اينكه فعلاً اختلاف امتياز قابل توجهي هم نسبت به هميلتون، هم‌تيمي و رقيبش، در جدول رده‌بندي دارد و فعلاً مي‌تواند با فراغ بال به رقابت كردن ادامه دهد. رزبرگ با اين حال اول شدن در گرندپري چين را باز هم مديون اتومبيلش مي‌داند و مي‌گويد: «تعادل اتومبيلي كه داشتم، عالي بود، شايد بهترين اتومبيلي كه داشته‌ام، تا به حال همين ماشين بوده است. راستش حين مسابقه اصلاً نمي‌دانستم پشت‌ سرم چه اتفاقي مي‌افتد و يا اينكه خارج از پيست چه خبر است و شايد داشتن همين اتومبيل براي اينكه اول شوم، كافي بود.»

75 امتياز
با اين 25 امتيازي كه رزبرگ از اول شدن در چين گرفت، تعداد امتيازات او به عدد 75 رسيد تا خيالش راحت باشد. نزديك‌ترين تعقيب‌كننده او فعلاً لوئيس هميلتون است كه با اين عنوان هفتمي امتياز زيادي نگرفت ولي در مجموع با 39 امتياز در رده‌بندي كلي در رتبه دوم ايستاده و سايه ريكياردو استراليايي با 36 امتياز را جدي‌تر از هر زمان ديگري حس مي‌كند. فتل، راننده آلماني فراري، هم كه در همان دور دوم گرندپري چين با هم‌تيمي‌‌اش برخورد جزئي داشت و عذرخواهي كرد، با 33 امتياز در رتبه چهارم ايستاده است. ضمن اينكه روسيه ميزبان گرندپري چهارم از رقابت‌هاي اين فصل فرمول يك خواهد بود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رزبرگ: ماشینم آنقدر تند می‌رود که غمی نداشته باشم!» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6730) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی