اگرباران خوزستان درشیرازمی باریدشهرراآب می برد

استان‌ها > فارس - عضو شورای شهر شیراز گفت: اگرباران خوزستان درشیرازمی باریدشهرراآب می برد.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز،محسن معین بعد از ظهرامروز دوشنبه در صحن جلسه علنی شورای شهر شیراز، گفت: بارش باران به میزان 100 میلیمتر در سال 85 در شیراز سیل به راه انداخت و خسارات زیادی را ببار آورد، ولی در خوزستان به دلیل وجود سد دز 240 میلیمتر باران می بارد و هیچ اتفاقی نمی افتد.

وی با دفاع از نهضت سد سازی در کشور گفت: ساخت سدهای احداث شده بعد از انقلاب موجب شد که از بروز خسارت جلوگیری شود.

معین افزود:با توجه به اینکه ظرفیت ورودی رودخانه خشک تنها 200 مترمکعب در ثانیه است، اگر بارش خوزستان در شیرازرخ می داد مصیبت جبران ناپذیری گریبان این شهر را می گرفت.

معین بااشاره به مخالفت سازمان محیط زیست از ساخت سد تنگ سرخ در شیرازافزود: من تامین دلیل می کنم علیه محیط زیست زیرا سد تنگ سرخ تنها راه نجات شیراز است و با پول مردم این شهر بخشی از کار عمرانی انجام شده است.

وی تصریح کرد: اگر تصمیم آنها درست بوده من دست بوس هستم اما اگر سخنان و دلایل آنها در مقابله با ساخت این سد درست نباشد باید ضامن جان مردم شیراز باشند.

عضو شورای شهر شیراز یادآور شد: اگر سد ساخته شود با آبی که رودخانه خشک در بر می گیرد 240 هکتار فضا به بخش گردشگری شیراز اضافه می شود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اگرباران خوزستان درشیرازمی باریدشهرراآب می برد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6758) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین