هشدار مجدد ظریف به آمریکا نسبت به شکست غرب گرایان در انتخابات آتی / اگر مردم منافع توافق را نبینند، پای صندوق به ما رای نمی‌دهند!

به گزارش پایگاه جوان انقلابی ؛ وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران بار دیگر طرف های غربی را به شکست غرب گرایان ایران در انتخابات آتی تهدید کرد؛ محمد جواد ظریف این موضع گیری را در گفت و گو با نشریه ایتالیایی «کوریه دلا سرا» مطرح کرده است.

ـ

javanenghelabi - zarif 2ـ

خبرنگار رسانه ایتالیایی در این گفت و گو از محمد جواد ظریف پرسیده است: «ایران از اینکه همه موانع اقتصادی پس از توافق هسته‌ای برداشته نشدند، شاکی است. یکی از موضوعات داغ در این باره، موضوع بانک‌ها است. چه چیزی اینجا هست که کار نمی‌کند؟»

ـ

ظریف پاسخ داده است: «آنچه ما از آمریکا می‌خواهیم آن است که در فعالیت بانک‌ها مداخله نکند و آنها را از آمدن به ایران دلسرد نکند. چنین اقداماتی مطابق با تعهدات توافق برجام نیست. بیایید با ایران تعامل کنید. واشنگتن باید تعهد آشکار خودش را در این موضوع نشان دهد. برای اینکه همه عواقب و نتایج توافق هسته‌ای پذیرفته شود، توافق باید نشان دهد که منافع دارد. اگر مردم منافع آنرا ببینند، آنها به حمایشان ادامه می‌دهند اگر اینطور نشود آنها می‌توانند به صندوق‌های رای بگویند که به آنهایی که از توافق حمایت کردند، رای ندهید. من معتقدم که توافق به نفع همه است».

ـ

استمداد صریح از طرف های غربی برای کسب امتیازات انتخاباتی و هشدار به آن ها درباره شکست غربگرایان در انتخابات، یکی از عادت های همیشگی محمود جواد ظریف بوده است.

ـ

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران شهریور ماه ۱۳۹۳ نیز در گرماگرم مذاکرات هسته ای، طرف غربی را به برکناری خودش در صورت شکست هواداران دولت در انتخابات مجلس دهم تهدید کرده و خواستار دستیابی هرچه سریعتر به توافق هسته ای برای پیروزی غربگرایان در انتخابات مجلس شده بود.

ـ

محمد جواد ظریف که در آن مقطع در نیویورک به سر می برد در پاسخ به سوال هاله اسفندیاری، که پیشتر در سال ۸۶ در ایران بازداشت شده بود، درباره “تاثیر گفت‌وگوها بر مسائل سیاسی داخلی ایران، خاطرنشان کرد: «ما روندی را شروع کرده‌ایم که هدف از آن تغییر فضای سیاست خارجی کشور است. اگر با وجود تلاش‌های ما برای تعامل، این تلاش‌ها بی‌نتیجه بماند، مردم ایران این فرصت را خواهند داشت تا شانزده ماه دیگر که انتخابات پارلمانی در ایران برگزار می‌شود، به این عملکرد ما (با آرای خود) پاسخ بدهند. وقتی قبلا در تعامل و مذاکرات درباره توافق هسته‌یی با جامعه بین‌المللی در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ توافق‌هایی کردیم و تلاش‌های ما برای عملکرد شفاف، از جانب اتحادیه اروپا رد شد، مردم جواب ما را با انتخاب رییس‌جمهوری متفاوت (احمدی‌نژاد) دادند که مرا هم زود بازنشسته کرد! (خنده حضار)».

ـ

ظریف تصریح کرده بود: «البته باید توجه داشت که اتحادیه اروپا به تنهایی فعالیت نمی‌کرد و مقامات کاخ سفید و وزارت امورخارجه امریکا مانع از هرگونه توافق شدند همان‌طور که حالا هم کسانی هستند که نمی‌خواهند هیچ‌گونه توافقی حاصل شود قطع نظر از اینکه مفاد آن چه باشد. حالا من بار دیگر زنده شده‌ام (خنده حضار). به نظرمن، در انتقال پیامی که جامعه بین‌المللی و به ویژه غرب می‌خواهد به ایران منتقل کند باید بسیار دقت کند. باید دیگر تعامل ازجانب ایران و تلاش ایران برای بازبودن و نگاه به آینده داشتن با پاسخ مثبت مواجه می‌شود یا اینکه بار دیگر، رد می‌شود. من فکر می‌کنم مردم ایران پاسخ خود را در صندوق‌های رای نشان خواهند داد.»

ـ

اینکه محمد جواد ظریف به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در گفت و گو با رسانه های خارجی عملا و به صورت صریح و بی پرده مشغول ارائه مشاوره درباره جامعه شناسی سیاسی مردم ایران است، بیش از هر چیز گویای وضعیت رقت انگیز و بحرانی غربگرایان است. 

ـ

طرف های غربی برای ارزیابی نهایی توان غربگرایان ایرانی در درک و تحلیل مسائل سیاسی – اجتماعی کشورشان، باید تا موعد تصمیم گیری مجدد مردم ایران درباره اداره کشور صبر کنند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار مجدد ظریف به آمریکا نسبت به شکست غرب گرایان در انتخابات آتی / اگر مردم منافع توافق را نبینند، پای صندوق به ما رای نمی‌دهند!» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جوان انقلابی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6806) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جوان انقلابی