افزایش خدمات حوزه بهداشت و درمان/توسعه بخش بهداشت و درمان نیازمند مشارکت خیران است

به گزارش قدس آنلاین، شهلا میرگلوبیات در گفت‌و‌گو با تسنیم، بااشاره به اجرای طرح تحول سلامت در کشور اظهار داشت: در الویت قراردادن بحث سلامت از اقدامات خوب دولت بود که به منظور بهره‌مندشدن همه افراد جامعه از خدمات درمانی مناسب برنامه طرح  تحول سلامت در دستور کار دولت قرار گرفت.
وی افزود: بااجرای این طرح شاهد گسترش خدمات درمانی، افتتاح مراکز درمانی و بهره‌مند شدن همه افراد از بیمه سلامت  در نقاط مختلف کشور هستیم که شهرستان ساوه نیز از این قاعده جدا نبوده و در طول 2سالی که از مستقل شدن دانشکده علوم پزشکی ساوه سپری می‌شود٬ شاهد افتتاح مراکز درمانی در مناطق مختلف  در این شهر هستیم.
نماینده مردم ساوه و زرندیه ساوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: راه‌اندازی بخش‌های روانپزشکی، شیمی‌درمانی، ام. آر. آی، زایمان در بیمارستان مدرس بخشی از اقدامات در حوزه درمانی این شهر بوده است که البته با پیگیری انجام شده در آینده نزدیک شاهد راه‌اندازی مرکز فوق تخصصی دندانپزشکی شهرستان هستیم.
میرگلوبیات بااشاره به علت راه‌اندازی مرکز دندانپزشکی در شهرستان ساوه گفت: با توجه به کمبودهای مراکز دندانپزشکی در سطح کشور و به تبع آن شهرستان٬  نیاز مردم ساوه و زرندیه به یک مرکز مجهز و پیشرفته دندانپزشکی بسیار ملموس بود که در این راستا با همکاری دانشکده علوم پزشکی ساوه مراحل آماده‌سازی مرکز فوق تخصصی دندانپزشکی در ساوه در حال انجام است که شهروندان مجبور به مراجعه به مراکز درمانی شهرهای همجوار نشوند.
وی افزود: این مرکز با آخرین امکانات و به‌کارگیری بهترین متخصصان سطح کشور در 6ماهه اول امسال به بهره برداری می‌رسد که به‌ذغم به بالابودن هزینه خدمات دندانپزشکی در سطح کشور این مرکز با تعرفه‌های دولتی و پذیزش همه دفترچه های بیمه تمامی خدمات دندانپزشکی را انجام می‌دهد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: عملیات ساختمان‌سازی بیمارستان جدید 220تختخوابی در کنار دریاچه تفریحی ساوه در سال 95 به کمک خیران آغاز می‌شود که البته شروع عملیات اجرایی ساختمان جدید دانشکده علوم پزشکی در کنار این مرکز درمانی سبب آموزش پزشکان عمومی و متخصص در ساوه شده و کمک شایانی به بخش بهداشت و درمان شهرستان دارد.
وی بااشاره به تلاش‌های صورت گرفته درجهت ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی در کشور و شهرستان ساوه گفت: تاکنون اقدامات و گام‌های مطلوبی در جهت افزایش سطح بهداشت و درمان جامعه برداشته شده که البته امیدواریم در سال 95 با توجه به جذب تخصص‌های جدید و امکانات پیشرفته شاهد شکوفایی بخش بهداشت و درمان در سطح شهرستان‌های ساوه و زرندیه باشیم.
میرگلوبیات افزود: تمام خدمات دندانپزشکی شامل پر کردن دندان، ارتودنسی و موارد مشابه در کل ایام هفته توسط این مرکز ارائه می شود که البته باید یادآور شد که این مرکز با کمک خیران و بودجه وزارت بهداشت راه اندازی می شود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش خدمات حوزه بهداشت و درمان/توسعه بخش بهداشت و درمان نیازمند مشارکت خیران است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6869) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین