مهمترین اقدامات دولت درسال 95اززبان معاون اول رییس جمهور

معاون اول رئیس جمهور گفت:‌ راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد، توسعه صادرات و واگذاری طرح‌های نیمه کاره به بخش خصوصی از مهمترین اقدامات دولت درسال 95 است.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ اسحاق جهانگیری اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی پدیده عجیب و غریبی نیست و نباید برای اقتصاددانان این نگرانی را به وجود آورد که با اجرای اقتصاد مقاومتی اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد و اقتصاد ما ریاضتی و دچار انزوا خواهد شد.

وی افزود:‌ اقتصاد مقاومتی یک مجموعه از سیاست‌های روشن‌، شفاف و مورد قبول همه از جمله افراد معتقد به اقتصاد آزاد و اقتصاد دولتی است اما برخی حتی زحمت نکشیده‌اند که بندهای اقتصاد مقاومتی را بخوانند بلکه فقط سهم خود را از آن بیان کرده و بر اساس آن می‌گویند که دیگران اقتصاد مقاومتی را قبول ندارند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه همه قوا و بخش خصوصی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را پذیرفته اند، گفت:‌ از سوی دیگر همه پذیرفته‌اند که اقتصاد نیز مسأله اول کشور است. رهبری هم گفته‌اند که به دلایل مختلف از جمله دلیل امنیتی، اقتصاد مسأله اول کشور ما است. اکنون ما با چالش‌های متعددی از جمله بیکاری روبرو هستیم. رفع بیکاری جوانان باید دغدغه جدی همه مسئولان بخش دولتی و خصوصی باشد. رفاه مردم نیز چالش دیگری است که ما باید کاری کنیم این رفاه تامین شود. در سال‌های اخیر درآمد سرانه مردم کم شده که حتما این وضعیت باید اصلاح شود تا درآمد سرانه و رفاه مردم افزایش یابد.

جهانگیری در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه ما در منطقه ناآرامی هستیم و می‌دانیم که برخی می‌خواهند به ایران آسیب بزنند، افزود: باید دست مرزداران کشور را بوسید زیرا با تلاش آن‌ها دشمن نتوانست کمترین اخلالی در کشور ایجاد کند. ما در منطقه رقبای جدی داریم و در کنفرانس همکاری اسلامی در ترکیه دیدید برخی کشورهای اسلامی که باید دنبال وحدت جهان اسلام و مبارزه با رژیم صهیونیستی باشند،‌ دنبال مقابله با ایران هستند. ما باید اقتدار سیاسی، اقتصادی و امنیتی خود را به رخ دنیا بکشیم و ایران را از نظر اقتصادی قدرتمند کنیم.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهمترین اقدامات دولت درسال 95اززبان معاون اول رییس جمهور» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-6922) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران