شمالی: کشورمان پتانسیل حضور موفق در کایت بوردینگ دارد

دبیر کمیته بادبانی گفت: در کشور پتانسیل های خوبی در رشته کایت بوردینگ برای حضور موفق در المپیک بیست بیست داریم.

حمید شمالی در گفتگو با خبرنگار  سایر حوزه های گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: کایت بوردینگ یکی از 111 رشته فدراسیون جهانی بادبانی است که از سال 2008 به سایر رشته های بادبانی اضافه شده است و از سال 2018 المپیک آن در بوینس آیرس (آرژانتین) برگزار می شود.
 
وی افزود: این رشته برای اولین بار به عنوان رشته المپیکی معرفی شد و کاندید حضور در المپیک بیست بیست شد که ما هم با توجه به اینکه ایران یکی از کشورهای با استعدادیم و از نظر پتانسیل دارای 2 هزار کیلومتر خط ساحلی در جنوب کشور و هزار کیلومتر خط ساحلی در شمال کشور و چندین جزیره داریم که در کریدور باب قرار گرفته اند و از سویی دارای باد و آب  هستیم می توان روی این رشته سرمایه گذاری کرد.
 
شمالی در ادامه تصریح کرد:یکی دیگر از پتانسیل های ما جوانان جنوبی هستند که دارای جثه ی باریک و قد بلندی هستند و کشورمان از لحاظ جمعیتی ، جمعیت جوانانی دارد که موجب شده پتانسیل قوی داشته باشیم.
 
وی در ادامه تاکید کرد: دو رویکرد هم اکنون مد نظر فدراسیون است یکی حضور در رنکینگ سال 2018 و دیگری کسب سهمیه است و برای المپیک جوانان این دو برنامه را اجرا خواهیم کرد تا این رشته گسترش یابد و در حال مذاکره با هیات های استانی هستیم تا برای تیم های قایقرانی استانها دوره های آموزشی بگذارند و این رشته در استانها هم گسترش پیدا کند.
 
دبیر کمیته کایت بوردینگ قایقرانی در ادامه خاطر نشان کرد:اولین اردوی بین المللی این رشته  با حضور 20 قایقران برگزار شد و از استان های بندرعباس ،گرگان و تهران و مازندران در این تمرینات حضور داشتند و هم اکنون متقاضیانی از استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی داریم زیرا تجهیزات این رشته متحرک است و حمل و نقل قایق های بادبانی راحت است موجب رشد این رشته شده است.
 
وی بیان کرد: در حال حاضر توسعه همگانی این رشته در هر جایی از کشورمان که مستعد باشد واستعدادیابی در کایت بوردینگ به منظور حضور در مسابقات بین المللی از اریبهشت آغاز خواهد شد و دوره های آموزشی متعددی برا ی تشکیل تیم ملی و هدف بندی ا این رشته برگزار خواهیم کرد.
 
شمالی در ادامه یا آور شد: هزینه های این رشته نسبت به سایر رشته های قایقرانی ناچیز است به عنوان مثال در حوزه کایت بوردینگ با مبلغ 6 میلیون تومان می توان به فرا گیری این رشته پرداخت اما در سایر رشته ها هزینه ی امکاناتش بسیار بیشتر است.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شمالی: کشورمان پتانسیل حضور موفق در کایت بوردینگ دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7104) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران