مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد یاسوج افتتاح شد/تصاویر

استان‌ها > کهکیلویه و بویر احمد - واشقانی‌فراهانی به برنامه‌ها و سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: قراردادها و پروژه‌های بزرگی را با شرکت نفت، شهرداری تهران و قزوین و سازمان محیط زیست برای ایجاد انرژی پلاسما منعقد کردیم.

به گزارش خبرآنلاین از استان کهگیلویه و بویراحمدبا حضور معاون پژوهشی دانشگاه آزاد کشور،استاندار کهگیلویه و بویراحمد ،رئیس و معاونین دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج ، مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد رسما افتتاح شد..
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد کشور در این مراسم گفت:۱۰ درصد بودجه‌ی کل کشور به پژوهش و فناوری اختصاص دارد که این حوزه از نظر عملکرد در سطح کشور از جایگاه بالایی برخوردار است.
ابراهیم واشقانی‌فراهانی در ادامه با بیان اینکه مقالات علمی دانشگاه‌های کشور در سطح ملی و بین‌المللی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بالاترین جایگاه را از نظر مقالات در کشور دارد.
وی افزود: از شاخص‌های راه‌اندازی مرکز رشد فناوری دانشگاه‌ها ورود به بحث اقتصاد است. بطوریکه ۳۶ درصد مراکز رشد در دانشگاه‌های آزاد اسلامی ایجاد شده است یعنی ۸۵ مرکز رشد در دانشگاه‌های آزاد وجود دارد.
معاون پژوهشی سازمان دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: ۷۱۲ شرکت‌های فناوری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی راه‌اندازی که از این تعداد ۵۷ درصد در دوره مدیریت جدید تشکیل شد.
وی گفت: از اهداف راه‌اندازی مراکز رشد دستیابی به تولیدات ملی، اشتغال‌زایی و شرایط کارآفرینی برتر است.
واشقانی‌فراهانی به برنامه‌ها و سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: قراردادها و پروژه‌های بزرگی را با شرکت نفت، شهرداری تهران و قزوین و سازمان محیط زیست برای ایجاد انرژی پلاسما منعقد کردیم.
وی اضافه کرد: حمایت‌های مالی از پژوهش‌ها و تحصیلات اعضای هیئت علمی از برنامه‌های این دانشگاه است.
همچنین در این آیین استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش پژوهش در توسعه گفت: افتتاح مركز رشد فناورانه در پرديس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ياسوج گامي مثبت و ارزشمند و پيش زمينه رشد و تحول علمي در استان خواهد بود.
خادمي با بيان اينكه كهگيلويه وبويراحمد همچنان تنها استان فاقد پارك علم و فناوري در كشور است، گفت: گام هاي مناسبي در اين راستا انجام شده و تا اواخر ارديبهشت امسال نيز اين مهم تعيين تكليف خواهد شد.
وي اظهار كرد: اين معضل و نبود پارك علم و فناوري رتبه استان را در زمينه توليد محصولات علمي و دانش بنيان و ايده پردازي در سير تحولات رشد علمي كشور به شدت پايين آورده است.
خادمي نبود زمين را مهمترين مانع و مشكل اساسي در ايجاد پارك علم فناوري در استان دانست و گفت: با همكاري دانشگاه آزاد اسلامي نيز حدود ۱۰ هكتار زمين در منطقه پرديس اين واحد دانشگاهي براي اين طرح پيش بيني و تامين شده است.
وي افزود: چند نقطه ديگر نيز براي تامين زمين مورد نياز اين مركز علمي و اقتصادي پيش بيني شده است.
خادمي از جهت گيري و اهتمام ويژه دولت و معاونت علمي رئيس جمهوري در حمايت و تقويت شركت هاي دانش بنيان و ارائه تسهيلات و اعتبارات ويژه در اين راستا خبر داد.
استاندار كهگيلويه وبويراحمد گفت:شركت هاي دانش بنيان بستري براي خوداتكايي و درعين حال رسيدن به توليد با فرايند ارزش افزوده در بخشهاي مختلف اقتصادي و توليدي است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین، اظهار کرد: برای تجهیز این مرکز رشد فناوری ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شد.
علی آل‌ بویه گفت: این مرکز رشد در زمینی به مساحت بیش از ۶ هزار مترمربع راه اندازی شده است.
آل‌بویه افزود: در کنار این مرکز رشد فناورانه نیز آزمایشگاه مرجع (همکار) نیز راه اندازی شده است.
وی اظهار امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک و با همکاری و مجموعه مسئولان اجرائی کهگیلویه وبویراحمد و معانت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی کشور نیز پارک علم فناوری (شهرک فناوری) نیز در پردیس این واحد دانشگاهی راه اندازی شود.
وی افزود: بیش از ۱۸ هزار دانشجو در سه واحد دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج، دهدشت و گچساران مشغول تحصیل هستند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد یاسوج افتتاح شد/تصاویر» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7146) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین