احداث بزرگترين مركز آموزش هواپيماي ايرباس در سنگاپور

به گزارش ايرنا، اين مركز 9 هزار و 259 مترمربعي در پارك هوا و فضاي سنگاپور و با سرمايه گذاري مشترك بين توليدكننده هواپيماي ايرباس و خطوط هوايي سنگاپور احداث مي شود.
شبكه خبر آسيا وابسته به سنگاپور روز سه شنبه ميزان سرمايه گذاري براي ساخت اين مركز آموزش ايرباس را 100 ميليون دلار و زمان عملياتي شدن آن را سال 2019 اعلام كرد.
8 شبيه ساز كامل پرواز از جمله سه شبيه ساز هواپيماي 'اي 350'، يك شبيه ساز 'اي 380'، دو شبيه ساز 'اي 330' و دو شبيه ساز 'اي 320' در اين مركز نصب مي شود.
اين چهارمين مركز آموزش ايرباس در جهان در كنار مراكز آموزش 'تولوز' فرانسه، 'ميامي' آمريكا و 'پكن' چين است.
ايرباس تخمين مي زند ميزان تقاضا براي سفر هوايي در منطقه آسيا و اقيانوس آرام افزايش يابد و خطوط هوايي تجاري در ناوگان منطقه اي از پنجهزار و 600 هواپيما به بيش از 14 هزار فروند طي 20 سال آينده برسد.
اين افزايش هواپيما باعث مي شود هواپيماهاي ايرباس به 100 هزار خلبان ديگر نياز داشته باشند.
جمهوري اسلامي ايران نيز در حال عقد قرارداد براي خريد هواپيما از ايرباس است و 'اصغر فخريه كاشان' قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور بين الملل و تامين مالي هفته جاري از تبديل پيش قرارداد خريد 118 فروند ايرباس به قرارداد نهايي تا يك ماه آينده خبر داد.
ايرباس در سال جاري ميلادي 5 تا 8 فروند از هواپيماهاي خريداري شده به ايران را تحويل مي دهد.
آساق**1611

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احداث بزرگترين مركز آموزش هواپيماي ايرباس در سنگاپور» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7188) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا