گزارش برجام قابل قبول نیست/ از وزیر خارجه برای حضور در مجلس دعوت خواهیم کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: گزارش ارائه شده از سوی وزارت خارجه درباره روند اجرای برجام برای مجلس قابل قبول نیست.

گزارش برجام برای مجلس نمی تواند قابل قبول باشد/ از وزیر برای امدن به مجلس دعوت خواهیم کرداسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ارائه گزارش برجام از سوی وزارت امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: متاسفانه گزارشی که درباره روند اجرای برجام به مجلس ارائه شد یک گزارش پیش پا افتاده است.

وی ادامه داد: ما انتظار داشتیم بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری یک گزارش قویتر به مجلس ارائه شود اما گزارشی که در حال حاضر ارائه شده است خلاصه همان سخنرانیهایی است که عمدتا آقایان ظریف و عراقچی در صحبتهای خود ارائه کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: هرچند در این گزارش از بدعهدی‌های طرف غربی گفته شده اما بیشتر به اقدامات طرف ایرانی پرداخته شده است.

کوثری تصریح کرد: انتظار می‌رفت در این گزارش مجموعه کارهای انجام شده و نشده به صورت واضح و شفاف مورد بررسی قرار گیرد که متاسفانه این اتفاق رخ نداده است.

وی با بیان اینکه این گزار ش در شان تیم مذاکره کننده هسته ای نیست، خاطرنشان کرد: این گزارش نمی تواند برای مجلس قابل قبول باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی درمورد درخواست برای حضور وزیر در کمیسیون امنیت ملی به منظور توضیحات بیشتر، گفت: در حال حاضر تمام نمایندگان درگیر بررسی بودجه هستند لذا این درخواست تاکنون از وزیر انجام نشده اما طی هفته آینده حتما این کار را خواهیم کرد.

کوثری درباره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر کپی بودن گزارش ارائه شده به مجلس از متن برجام، افزود: باید بگویم ماجرا اینطور هم نیست، متن انتشار یافته کپی نیست اما این گزارش تناقض هایی دارد که برای نمایندگان مجلس قابل قبول نیست.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش برجام قابل قبول نیست/ از وزیر خارجه برای حضور در مجلس دعوت خواهیم کرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7298) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران