پارسی نژاد: افراد رده بالای دولت نگاه جدی به حوزه فرهنگ و ادب ندارند

به گزارش فارس درمراسم پاسداشت کامران پارسی‌نژاد، سیدعلی کاشفی خوانساری نویسنده حوزه کودک و نوجوان با اشاره به اینکه نخستین نکته‌ای که با شنیدن نام پارسی‌نژاد به ذهنش می‌رسد، گفت: حضورمستمر وی در حوزه نقد ادبی بسیار نکته مهمی‌است. در این حوزه افراد معمولاً حضور کوتاهی دارند برخی اوقات نقد پله‌ای برای ورود به ادبیات می‌شود برخی با نقد وارد مطبوعات می‌شوند و برخی‌ها به دلیل بی‌مهری‌ها، دشمنی‌ها و کدورت‌‌ها ترجیح می‌دهند که دیگر نقد ننویسند به همین دلیل بزرگان به خاطر آسیب‌های نقدنویسی ترجیح دادند آن را کنار بگذارند اما پارسی‌نژاد در این حوزه خوشبختانه همچنان حضور دارد.
محسن پرویز معاون اسبق فرهنگی وزارت ارشاد نیز در این مراسم گفت: پس از انقلاب گاهی وقت‌ها احتیاط‌های بیش از اندازه کردیم و از اهالی فرهنگ خود قدرشناسی کافی نکرده‌ایم از سال‌های دهه شصت برخی دوستان با این استدلال که از کجا معلوم این شخص در آینده منحرف نشود عاملی برای جلوگیری از اینچنین مراسمی ‌شده بودند.
نایب رئیس انجمن قلم ایران با اشاره به اینکه پارسی‌نژاد زحمتکش حوزه فرهنگ است،ادامه داد: ثابت قدمی‌وی در نگاه خاص خودش است و فکر می‌‌کنم کارهایی که وی در حوزه ترجمه و نقد ادبی انجام داده است ارزشمند است امثال پارسی‌نژاد در کشورمان زیاد هستند و چه خوب است این فرهنگ تجلیل از آنها جا بیفتد.

 حوزه هنری و 2 اشتباه بزرگ
در انتهای مراسم کامران پارسی‌نژاد سخنان خودش را با تشکر از خداوند و پیامبر اعظم(ص) شروع کرد و گفت: متأسفانه افراد رده بالای دولت نگاه جدی به حوزه فرهنگ و ادب ندارند در بسیاری از مراکز جهان حتی به صورت ابزاری هم که شده از اهل قلم استفاده می‌کنند ولی در کشور ما در این حد هم توجه نمی‌شود. سلمان رشدی در مصاحبه‌ای به صراحت عنوان می‌کند که من یک نویسنده استعماری هستم. طرح و پول را می‌گیرم و می‌نویسم هیچ مشکلی هم برایش پیش نمی‌آید ولی در ایران ما برای کارهای بسیار کوچک نقاب می‌زنیم.
وی گفت: وقتی وارد حوزه ادبیات شدم در نقد مهارت داشتم ولی در حوزه داستان ضعیف بودم که با شرکت در کلاس‌های بسیار فوق‌العاده خانم تجار تجارب خوبی کسب کردم. حوزه هنری در دوره آقای مؤمنی دو اشتباه کرد یکی تعطیلی کلاس‌های داستان‌نویسی خانم تجار و دیگری تعطیلی مجلات ادبی‌اش بود.
 پارسی‌نژاد با اشاره به اینکه من نقد را بسیار دوست دارم، افزود:‌ اما بیش از نقد جریان‌ها و مکاتب ادبی را دوست دارم و خواندن و آموختن در این ماجرا برای من جذاب است. در این مراسم نویسندگانی چون محمدرضا سرشار، محسن پرویز، عباس براتی‌پور، محمد حنیف، نصرالله قادری، سیدعلی کاشفی خوانساری،‌محمدرضا اصلانی حضور داشتند و در انتها هدایایی از طرف خبرگزاری فارس و انجمن قلم ایران به کامران پارسی‌نژاد اعطا شد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارسی نژاد: افراد رده بالای دولت نگاه جدی به حوزه فرهنگ و ادب ندارند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7303) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین