فروش سه قالی نفیس کرمانی در حراجی کریستی لندن هر کدام به ارزش 64 میلیارد ریال

به گزارش افکارنیوز،

الشرق الاوسط اعلام کرد در یکی از بزرگترین حراجی‌های هنر اسلامی و خاورمیانه «کریستی» سه فرش  نفیس  ایرانی به معرض فروش قرار داده می شود.می‌گذارد.

این سه فرش که کرمانی هستند و  قیمت یکی از آن‌ها بین یک تا یک میلیون و 500 هزار پوند تخمین زده شده، در یکی از بزرگترین حراجی‌های هنرهای اسلامی و خاورمیانه «کریستی» به فروش گذاشته می‌شود.

حراج بهاره «کریستی» لندن و حراجی پاییز این شعبه بزرگترین حراجی‌های جهان در حوزه هنرهای اسلامی و منطقه خاورمیانه هستند. در این حراجی 189 قطعه فرش و گلیم آنتیک در سایزها و طرح‌های مختلف به فروش گذاشته می‌شود. ارزش تخمینی این فرش‌ها از 3000 پوند تا یک میلیون و 500 هزار پوند است.

فرش کرمانی

فرش یک میلیون و 500 هزار پوندی اثر هنری و آنتیکی از قالی‌بافان کرمان است که به همراه دو فرش دیگر از این خطه توجه همه خریداران را به خود جلب کرده است. قیمت فرش ایرانی دوم بین 400 تا 600 هزار پوند و سومی بین 250 تا 350 هزار پوند پیش‌بینی شده است.

گفتنی است این سه فرش ایرانی در دوران صفویان در کرمان بافته شد ه اند و هم اکنون  از مجموعه خصوصی «آلیس دو راس‌چایلد» به «کریستی» عرضه شده‌اند. «راس‌چایلد» از نسل خاندان ثروتمند بانکدار انگلیسی است.

علاوه بر فرش، گلیم و قالیچه‌هایی که در این حراجی شعبه لندن «کریستی» به فروش می‌رسند، دست‌نوشته‌های ایرانی و هندی هم در این حراجی عرضه می‌شوند. فروش مجموعه‌های هنر اسلامی که دربردارنده ظروف، سلاح، تجیزات جنگی، زیورآلات و ... نیز از بخش‌های مهم این حراجی «کریستی» خواهد بود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فروش سه قالی نفیس کرمانی در حراجی کریستی لندن هر کدام به ارزش 64 میلیارد ریال» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7333) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز