رئیس جدید «صدای آمریکا» سوگند خورد

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، "آماندا بنت" روزنامه نگار و برنده جایزه پولیتز به عنوان بیست و نهمین رئیس "صدای آمریکا" روز دوشنبه در واشنگتن سوگند خورد.

آماندا بنت در این مراسم گفت: «من خوشحال و هیجان زده هستم که به چنین سازمان خبری مهمی می پیوندم.»

او گفت "صدای آمریکا" یک نقش مهمی در پیش رو دارد و از همه توانایی های روزنامه نگاری و قابلیت ها برای پوشش اخبار آمریکا و مردمش استفاده می کند.

آماندا بنت همچنین مدعی شد "صدای آمریکا" در بخش های بزرگی از جهان تنها منبع قابل اعتماد، بی طرف و معتبر خبر و اطلاعات است.

آماندا بنت پیشتر از سوی هیات رئیسه رسانه های دولتی آمریکا برای این سمت انتخاب شده بود.

صدای آمریکا یا VOA رسانه‌ای است که با بودجه وزارت خارجه آمریکا فعالیت می‌کند. این رسانه دولتی آمریکا که به زبان‌های مختلف برنامه پخش می‌کند تلاش می‌کند خود را مستقل و حرفه‌ای معرفی کند اما همه می‌دانند که تنها اهداف دولتمردان آمریکا را در کشورهای دیگر پیاده می‌کند.

ازجمله بخش‌های صدای آمریکا، بخش فارسی آن است که از سال 1358 برای مقابله با جمهوری اسلامی راه‌اندازی شد.

به عنوان نمونه، بخش فارسی این رسانه دولت آمریکا در آوریل سال 2007 با عبدالمالک ریگی، رهبر گروه تروریستی "جندالله" مصاحبه کرد. صدای آمریکا، کسی را که ده‌ها مرد و زن بیگناه را سر بریده بود "رهبر جنبش مقاومت مردم ایران" خطاب کرد.

ساختمان اصلی VOA در واشینگتن

رئیس جدید صدای آمریکا بیش از ۲۳ سال سابقه فعالیت روزنامه نگاری دارد. او از ستون نویسان روزنامه واشنگتن پست بوده است. وی پیشتر نیز در "بلومبرگ نیوز" سردبیر اجرایی بود که یک تیم گزارشگران و دبیران تحقیقاتی جهانی را تشکیل داد و آنها را مدیریت کرد.

بنت همچنین از آغاز کنندگان "پروژه زنان" بلومبرگ نیوز بود. وی قبلا در روزنامه های فیلادلفیا اینکوایرر و همچنین لکسینگتون هرالد-لیدر دبیر بود و در روزنامه اورگنین در پورتلند نیز سابقه کار دارد.

بنت گزارشگر و همچنین از دبیران با سابقه روزنامه وال استریت ژورنال بوده است. او در سال ۱۹۹۷ جایزه پولیتزر را همراه همکارانش در وال استریت ژورنال، در بخش گزارش های ملی دریافت کرد و در سال ۲۰۰۱ تیمی از روزنامه اورگنین را در بخش خدمات عمومی رهبری کرد.

آماندا بنت، ار سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ جزء هیات داوران جایزه پولیتزر بود و در سال ۲۰۱۰ یکی از روسای هیات داوران بود. آماندا بنت همچنین در تشکیلات چند انجمن یا نهاد خبری و روزنامه نگاری دیگر فعالیت داشته است.

آماندا بنت از "کالج هاروارد" فارغ التحصیل شد و نویسنده ۶ کتاب از جمله "هزینه امید" است.

 

"جان لنسینگ" مدیرعامل هیات رئیسه رسانه های دولتی آمریکا گفت که او و هیات رئیسه بسیار خوشحال و هیجان زده شده اند که یک روزنامه نگار عالی در "سطح جهانی" را برای رهبری چنین سازمان بزرگ و مهمی پیدا کرده اند.

جان لنسینگ گفت: «آماندا یک سابقه عالی از مدیریت مبتنی بر همکاری دارد و از بازار رو به تحول اخبار دیجیتال شناخت عمیقی دارد و این امر او را برای رهبری موفقیت آمیز صدای آمریکا به سوی آینده، واجد شرایط می کند.»

از ژوئن سال گذشته میلادی کیلو چائو، از مدیران بخش برنامه ریزی زبان های "صدای آمریکا"، به عنوان رئیس موقت این رسانه فعالیت می کرد.

444

"آماندا بنت" روزنامه نگار و برنده جایزه پولیتز به عنوان بیست و نهمین رئیس "صدای آمریکا" روز دوشنبه در واشنگتن سوگند خورد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس جدید «صدای آمریکا» سوگند خورد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جام نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7378) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جام نیوز