جان کری: ایران تنها سه میلیارد دلار پس از توافق دریافت کرده است

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل (Times of Israel) در گزارشی تحت عنوان "کری: ایران تنها 3 میلیارد دلار از زمان توافق هسته ای دریافت کرده است" به انعکاس اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا در این رابطه پرداخته است.


در این گزارش آمده است: «جان کری، وزیر امور خارجه [آمریکا] شب گذشته ضمن دفاع از توافق هسته ای ایران در نشست سالانه «جی استریت» عنوان کرد که جمهوری اسلامی از زمان اجرای توافق هسته ای در ماه ژانویه، تنها سه میلیارد دلار دریافت کرده است.


کری گفت: آیا گفتگوها در رابطه با میزان پولی که به ایران خواهد رسید را به یاد دارید؟ برخی از نامزدهای ریاست جمهوری با ارائه آماری غلط عنوان می کردند که این رقم، 150 میلیارد دلار خواهد بود. گروهی دیگر نیز آن را حدود 100 میلیارد دلار تخمین می زدند. اما بر اساس محاسبه ما این رقم، 55 میلیارد دلار بوده است اما شما می دانید تا امشب که من اینجا، مقابل شما ایستاده ام، ایران چه میزان پول دریافت کرده است؟ حدود سه میلیارد دلار.»


در ادامه این گزارش آمده است: «کری بار دیگر در این نشست بر موضع خود تاکید کرد که برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است. ایران قبل از توافق تنها دو ماه با دستیابی به بمب هسته ای فاصله داشت و اکنون زمان فرار هسته ای ایران به یک سال رسیده و ما این ظرفیت را داریم که بدانیم آن ها در حال انجام چه کاری هستند.»

جان کری همچنین گفته است: «با وجود پیش بینی های تند و منفی گرایانه منتقدان توافق، اکنون ما در مکانی قرار داریم که برخی آن را غیر قابل تصویر می دانستند.»

این رسانه صهیونیستی با تکرار ادعای دروغین نقض قطعنامه سازمان ملل توسط ایران می نویسد: «جان کری اشاره ای به آزمایش های موشکی ایران در ماه های اخیر نکرده است؛ آزمایش هایی که نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بوده و اعضای جمهوری خواه کنگره خواستار اعمال تحریم های جدید بر ایران به خاطر این آزمایش ها هستند.»

506


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جان کری: ایران تنها سه میلیارد دلار پس از توافق دریافت کرده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جام نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7380) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جام نیوز