تشریح اقدامات ایران در مورد مبارزه با مواد مخدر در نیویورک

جامعه > آسیب‌ها - وزیر کشور در سفر خود به نیویورک به تشریح آخرین اقدامات ایران در عرصه های مختلف مبارزه با مواد مخدر پرداخت.

به گزارش خبرآنلاین، عصر دیروز (دوشنبه) رحمانی فضلی وزیر کشور و دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر با يوري فدوتوف، معاون دبيركل سازمان ملل و مدير اجرائي دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ( UNODC)  دیدار کردند.

در این جلسه رحمانی فضلی به تشریح آخرین اقدامات جمهوري اسلامي ايران در عرصه هاي مختلف مبارزه با مواد مخدر پرداخت. 

او با اشاره به اقدامات کشورمان در راستاي كشف وضبط صدها تن انواع مواد مخدر و افزايش ان به نسبت سال قبل تر و همچنين افزايش قابل توجه كشفيات مواد در فروردين ماه امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل ان گفت: اين اقدام مانع از انتقال و ترانزيت بخش قابل توجهي از مواد به اروپا و امريكا مي شود.

رحمانی فضلی همچنین بر ضرورت توانمند سازي كشاورزان افغاني و ممانعت از كشت بهاره خشخاش و توليد مواد مخدر در ان كشور ، از طريق اجراي طرح هاي مهمي چون معيشت و كشت جايگزين در آن كشور تاکید کرد.


در ادامه رحماني فضلي ضمن انتقاد از عدم همكاري كشورهاي اروپايي و بويژه كشورهاي واقع در مسير بالكان، تاكيد کرد: هرگونه اقدام موثري در جهت كاهش ميزان و حجم قاچاق مواد از مسير بالكان ، مستلزم همكاري جدي و عملي ان كشورها در زمينه هايي چون كنترل دليوري، پولشوئي، رديابي منابع مالي ، كشف و مصادره أموال و دارايي هاي قاچاقچيان بين المللي ، شناسايي سران قاچاق و تبادل اطلاعات مربوط به فعاليت گروههاي جنايتكار و قاچاقچيان است.


وزیر کشور از عدم مشاركت و همكاري كشورهاي اروپايي با ايران ، از جمله تخصيص اعتبارات و تأمين تجهيزات و إمكانات مورد نياز به كشورمان گلایه کرد.


در ادامه این نشست دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر از معاون دبير كل سازمان در خواست کرد تا در جهت نقش افريني بيشتر كشورهاي غربي، در راستاي مبارزه جدي و عملي با مواد مخدر هماهنگی بیشتری صورت گیرد.

پس از این اظهارات، معاون دبیر کل سازمان ملل ضمن تقدير از تعهد كشورمان براي كشف و ضبط سالانه (٤٠) درصد از كل كشفيات مواد افيوني در سطح كشورهاي جهان، از ايران بعنوان " شريك راهبردي UNODC و جامعه جهاني و بين المللي " نام برد.

او گفت:  UNODC، به حمايت هاي خود از أعضاء و بويژه جمهوري اسلامي ايران ادامه خواهد داد.


او همچنین از ابتكار سه جانبه ايران، افغانستان و پاكستان در زمينه مبارزه با مواد مخدر و تشكر از اداره و مديريت ايران بر فعاليت هسته مديريت عمليات مشترك (JPC) تقدیر کرد.


معاون دبیر کل سازمان ملل ضمن اشاره به توفيقات كشورمان در جهت عملياتي کردن اقدامات مختلف حوزه مبارزه و بالاخص عرصه كاهش تقاضا، درخواست کرد تا هماهنگي هاي لازم در جهت انتقال اين تجارب مفيد به ساير كشورهاي منطقه صورت پذيرد.


 فدوتوف ضمن تشكر از اقدامات اخير ايران در زمينه مبارزه با پولشوئي عوايد ناشي از قاچاق مواد مخدر ، امادگي دفتر UNODC را براي حمايت و پشتيباني از برنامه مذكور اعلام کرد.

در پایان این جلسه، فدوتوف با پيشنهاد ايران، براي ميزباني اولين نشست مسئولين مبارزه با مواد مخدر ٣٠ كشور واقع در مسير بالكان موافقت کرد.

304


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشریح اقدامات ایران در مورد مبارزه با مواد مخدر در نیویورک» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7399) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین