برگزاری نكوداشت روز جهاني محوطه هاي تاريخي در شوش

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان از برگزاری آيين نكو داشت روز جهاني بناها و محوطه هاي تاريخي با رويكرد معرفي ميراث ورزشی در محوطه باستاني شوش خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، مجموعه محوطه تاريخي شوش شب گذشته ميزبان علاقه مندان و دوستداران ميراث فرهنگي و نيز جمعي از مسئولان استاني و شهرستاني بود.

خسرو نشان بیان کرد: انتخاب سال جديد به عنوان ميراث ورزشي حركتي ارزشمند در راستاي پيوند بين ميراث به عنوان يك اندوخته تاريخي و فرهنگي و ورزش به عنوان يك پديده اجتماعي می باشد.

وی اظهار داشت: اين رويكرد داراي جذابيت هاي فراواني به خصوص از ديدگاه مردم بوده و پيوند مردم با ميراث فرهنگي را تقويت مي كند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: براساس تصميم اداره ميراث فرهنگي استان خوزستان اين آيين جهاني در كنار مهم ترين بناي تاريخي در مجموعه آپادانا و محوطه تاريخي شوش كه سال گذشته ثبت جهاني شد برگزار گرديد.

اين آيين كه با برگزاري بازي هاي محلي، بومي استان خوزستان همراه بود که با استقبال دوستداران ميراث فرهنگي روبرو شد.

اجراي مراسم موسيقي سنتي، عربي و بختياري، بازي هاي بومي محلي، مراسم شعر خواني و ني نوازي، پخش فيلم با موضوع ميراث فرهنگي از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

شهر باستاني شوش يكي از معروف ترين شهرهاي دنياي كهن است كه زماني پايتخت حكومت ايلام و همچنين پايتخت زمستاني پادشاهي هخامنشي بوده است و تيرماه پارسال در يونسكو به ثبت جهاني رسيد.

انتهای پیام/ن


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری نكوداشت روز جهاني محوطه هاي تاريخي در شوش» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7440) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران