ورود نادال به باشگاه صد تایی‌ها

يك قهرماني و كلي عدد

ورود نادال به باشگاه صد تایی‌ها

سه شنبه 31 فروردین 1395 0

فوتبال جهان - رافائل نادال موفق شد در رقابت‌های تنیس مونت‌کارلو به شصت و هشتمین عنوان قهرمانی‌‌اش برسد.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ رافائل نادال، ماتادور اسپانيايي دنياي تنيس كه رفته رفته مي‌رفت تا از اذهان پاك شود، دوباره به روزهاي اوج برگشت‌؛ اين تنيس‌باز اهل مايوركا يك‌شنبه در فينال رقابت‌هاي مسترز مونت كارلو كه در زمين‌هاي خاك رس برگزار شد در ديداري تماشايي موفق شد گائل مونفيس فرانسوي را 2 بر يك شكست دهد و جام قهرماني را بالاي سر ببرد. اين قهرماني سخت كه دو ست اول بازي 7 بر 5 به سود طرفين تمام شده بود ست سومي كاملاً يك‌طرفه داشت و نادال با نتيجه 6 بر صفر رقيب فرانسوي‌‌اش را در هم كوبيد. البته اين فينال جذاب، اهميت ويژه‌اي هم براي نادال داشت چون صدمين فينال دوران حرفه‌اي‌‌اش بود كه در نهايت هم توانست در صدمين فينال به شصت و هشتمين عنوان قهرماني‌‌اش برسد.

باشگاه صد تايي‌ها
نادال كه دو ماه ديگر 30 ساله مي‌شود ششمين بازيكن عصر اوپن (از سال 1968) است كه توانست صدمين فينال دوران حرفه‌اي در تنيس را تجربه كند‌؛ جيمي كانرز (164)، ايوان لندل (146)، راجر فدرر (136)، مك انروي (109) و گيرمو ويلاس (104) جلوتر از او هستند. نادال البته با 68 درصد قهرماني در اين فينال وضعيت خوبي دارد و فقط مك انروي است كه 70 درصد فينال‌هايش را برده. راجر فدرر هم 64 درصد فينال‌ها را برده.

برابري با ركورد جوكوويچ
رافائل نادال مدت‌ها ركورددار قهرماني در مسترزها بود. او سال 2013 با بردن اينديانا ولز اين ركورد را از دست راجر فدرر درآورد و 22 بر 21 پيش افتاد. رافا تا سال 2014 چند قهرماني ديگر هم به اين ركوردش اضافه كرد و تعداد مسترزهايش را به عدد 27 رساند، با اين حال نواك جوكوويچ با بردن مسترز ميامي اين ركورد را با 28 قهرماني مال خودش كرد تا اينكه رافا فعلاً دوباره توانسته با جوكوويچ در قهرماني‌هاي مسترز برابري كند.

مونت كارلو‌؛ قهرماني نهم، 4 سال فاصله
نادال در رقابت‌هاي مسترز مونت كارلو 8 سال پي‌درپي يعني از سال 2005 تا 2012 قهرمان شد. با اين حال براي رسيدن به قهرماني نهم چهار سال صبر كرد و امسال نهمين قهرماني‌‌اش را هم به دست ‌آورد. اينكه يك نفر بتواند 9 بار قهرمان يك تورنمنت شود فقط دو بار در دنيا رخ داده كه هر دو بار هم كار همين نادال بوده‌؛ او 9 قهرماني در مونت كارلو دارد و 9 قهرماني هم در رولان گروس. اتفاقاً او اگر بتواند در رقابت‌هاي بارسلونا كه همين هفته شروع مي‌شود قهرمان شود باز هم مي‌تواند نهمين قهرماني‌‌اش در يك تورنمنت را جشن بگيرد. او تا به حال هشت عنوان قهرماني در رقابت‌هاي بارسلونا دارد.

در يك‌قدمي ركورد خاك رس
رافا نادال 68 عنوان قهرماني دارد كه 48 تاي آنها روي زمين خاك رس است. حالا اگر يك قهرماني ديگر در زمين‌هاي خاك رس به دست بياورد مي‌تواند با ركورد گيرمو ويلاس آرژانتيني كه 49 قهرماني در خاك رس دارد برابري كند. البته سال 2014 گفتند نادال با قهرماني در بوينو‌س‌آيرس توانسته ركورد ويلاس را بشكند ولي بعداً مشخص شد سه قهرماني ويلاس را نشمرده‌اند! ماجرا هم به قهرماني‌هاي ويلاس در زمين‌هاي خاك رس تورنتو (2 بار) و ويرجينيا برمي‌گشت كه اين دو تورنمنت بعدها تغيير سطح دادند و ديگر خاك رس نبودند. حالا اما نادال اگر يك قهرماني ديگر به دست بياورد با ركورد قهرماني‌ها در خاك رس برابري مي‌كند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورود نادال به باشگاه صد تایی‌ها» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7479) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی