این کودکان بیشتر در معرض لاغری و تحریک پذیری هستند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از جام نیـوز به نقل از تسنیم, علی‌محمد ملاحی اظهار داشت: طبیعت خواب سرد است, به‌ویژه خواب صبحگاهی از بدترین نوع خواب‌ها است که در بروز چاقی و اضافه وزن نقش مؤثری به‌عهده دارد.
به‌گفته وی بچه‌های شب‌بیدار به‌علت کاهش رطوبت بدن دچار سوءتغذیه لاغری و تحریک پذیری می‌شوند؛ خواب قیلوله، به‌ویژه در مزاج‌های خشک بسیار نافع است و برای درمان لاغری افراد لاغر بسیار خوب است.
این دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: خروجی‌های بدن مانند تعریق مناسب, اجابت مزاج, جِماع و ... همگی نقش مؤثری در تناسب اندام افراد بر اساس مزاج و وضعیت بدنی آنها دارد.

شناخت انواع یبوست

ملاحی ابراز کرد: یبوست به دو صورت است؛ اول، کسانی که مدفوع خشک و پشگل‌مانند دارند و قوام مدفوع سخت است که معمولاً در مزاج‌های خشک شایع است و معمولاً این افراد لاغراندام هستند.
وی گفت: دوم, یبوستی که ناشی از کاهش تحرک روده‌ای باشند (دیر به دیر اجابت مزاج دارند) اما قوام مدفوع نرم است. این نوع یبوست به‌ویژه همراه با نفخ و بزرگی شکم در افراد با مزاج مرطوب به‌ویژه افراد سرد و مرطوب شایع‌تر است و خود یکی از عوامل تشدید چاقی است.
این دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: قی کردن یا استفراغ عمدی و بر حسب شرایط, فصد در درمان چاقی و کاهش رطوبت بدن بسیار نافع است, فصد در مزاج گرم و تر بسیار نافع است؛ قی کردن در رفع  پُری سر دل در مزاج سرد و تر بسیار مؤثر است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «این کودکان بیشتر در معرض لاغری و تحریک پذیری هستند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-7494) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین